Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Startup Getaway rozpoczyna kolejną rundę finansowania. Chce być gotowy do wejścia na rynki zagraniczne

Getaway

3 mln zł to cel, który w rozpoczętej rundzie finansowania chce zrealizować startup Getaway. Środki mają posłużyć do dokończenia automatyzacji usługi, a także ułatwić wejście z nią na rynki zagraniczne.

Getaway to startup, który powstał w 2018 roku. Jest twórcą platformy, której założeniem jest stworzenie podróży „szytej na miarę”. Klient dzięki korzystaniu z rozwiązania startupu oszczędza nie tylko czas. Tworzona na platformie oferta wyjazdu jest również konkurencyjna cenowo, dzięki dedykowanym rozwiązaniom operatorów. Dodatkowo Getaway odpowiada za organizację wszelkich formalności, do których należą odprawa online, gromadzenie potwierdzeń i dostęp do interaktywnego przewodnika na wyjazd.

W startupie wciąż udoskonalają swoje narzędzie. Docelowo ma być w pełni automatyczną platformą do komponowania i realizacji dowolnej podróży w czasie rzeczywistym. Pierwsze środki na rozwój Getaway pozyskał podczas rundy inwestycyjnej „pre-seed”. Wtedy to wsparcia na łączną kwotę 1,5 mln zł udzielił fundusz TERRA Seed oraz aniołowie biznesu Łukasz Haluch i Krzysztof Domagała. W późniejszym czasie startup pozyskał jeszcze około miliona złotych od prywatnych inwestorów.

Warto przeczytać: „Nie miałem żadnego przygotowania do założenia własnego biznesu” – mówi założyciel startupu Getaway, Grzegorz Mikielewicz

Kolejna runda finansowania Getaway

Teraz startup ogłosił rozpoczęcie kolejnej rundy finansowania. Jej celem jest pozyskanie 3 mln zł na dalszy rozwój. Za jej przeprowadzenie odpowiedzialny jest fundusz ABAN.VC. Następna runda planowana jest na czwarty kwartał 2024 roku. Również w niej Getaway chce pozyskać 3 mln zł.

„Nasz projekt stanowi odpowiedź na postępującą rewolucję cyfrową na rynku podróży. Każdego roku Europejczycy odbywają 600 milionów podróży. Według rynkowych danych 60 proc. „millenialsów” jest gotowa zapłacić za pomoc ekspertów przed podróżą, co średnio oszczędza im 431 EUR i 4 godziny planowania podróży. Dlatego też najpierw dążymy do maksymalnego rozwoju naszego narzędzia w Polsce, tak by następnie móc oferować naszą usługę również poza granicami kraju. Chcemy rozwijać się w kierunku m.in. integracji modeli językowych w ścieżce tworzenia oraz obsługi wyjazdu. Ponadto podążamy za trendami na rynku i równolegle dążymy do rozwoju Getaway Green – oferowania zrównoważonych wyjazdów, uwzględniających m.in. redukcję śladu węglowego w trakcie podróży” — mówi Grzegorz Mikielewicz, założyciel i CEO Getaway. 

Obecna runda inwestycyjna ma potrwać do końca czerwca br. Wycena spółki przed inwestycją wynosi 12,8 mln zł.

Warto przeczytać: Fundusze VC szykują się na nowe finansowanie. Program PFR KOFFI będzie wspierać podmioty zainteresowane dojrzałymi spółkami

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.