Startup LegalFly z dużym finansowaniem. Kolejna milionowa runda

Informacje o autorze

15 lipca 2024
Udostępnij:

15 mln euro od inwestorów zebrał belgijski startup LegalFly. To druga runda finansowania projektu w ciągu ostatnich miesięcy.

LegalFly to firma założona w 2023 roku. Startup wykorzystuje duże modele językowe LLM do automatyzacji rutynowych, a konkretnie przyziemnych procesów w kancelariach prawnych. Dzięki jego narzędziom sztuczna inteligencja pomaga w sporządzaniu umów, analizie kontraktów, a także kontroli zgodności dokumentów. Znajduje się w nim również rozwiązanie, które umożliwia szybkie odszukanie informacji związanych z wewnętrznymi danymi firmy oraz szerszymi przepisami prawnymi.

Osiem miesięcy temu startup przeprowadził rundę zalążkową. Już wtedy udało mu się zebrać 2 mln euro. Inwestorem był Mehdi Ghissassi, dyrektor Deepmind. Jak podaje portal Sifted, teraz LegalFly ogłosił zamknięcie rundy serii A. Jej kwota wyniosła 15 mln euro, a prowadził ją Notion Capital, przy uczestnictwie Redalpine i Fortino Capital.

Warto przeczytać: Wirtualna rzeczywistość od Apple rozszerza zasięg działania. Debiutuje na kolejnych rynkach

Mocno konkurencyjna branża

Założyciele LegalFly nie marnują czasu, by zebrać imponujące finansowanie. Zdają sobie bowiem sprawę, że rynek europejskich startupów zajmujących się technologiami prawnymi genAI jest mocno zatłoczony. Wystarczy przeanalizować ostatnie rundy tego typu projektów. 

W styczniu brytyjski startup RobinAI zebrał 26 mln dolarów. Kilka miesięcy później kwotę tę przebił Luminance, pozyskując 40 mln dolarów. Wśród tegorocznych beneficjentów wymienić można jeszcze Definely, Wordsmith AI oraz Leya Law. Wszystko to sprawia, że aby pozyskać duże finansowanie, należy działać szybko, by wyprzedzić konkurencję.

Plany na rozwój LegalFly

Jednak rynkowa walka nie skupia się jedynie na pozyskaniu środków. Najważniejsze jest dobre zaplanowanie ich późniejszego przeznaczenia. LegalFly dzieli swoich klientów na dwie grupy: kancelarie prawne oraz przedsiębiorców. W najbliższym czasie zamierza skupić się na tej drugiej. Skala działania organizacji takich jak firmy ubezpieczeniowe czy banki sprawia bowiem, że potencjalna wielkość ich transakcji jest wyższa niż w przypadku kancelarii prawnych. A to przekłada się na wyższe zyski dla LegalFly.

Narzędzia startupu sprzedawane są w modelu subskrypcyjnym. Cena subskrypcji zależy od wielkości firmy klienta. Środki pozyskane od inwestorów LegalFly chce przeznaczyć na zwiększenie swojego zespołu. Obecna liczba 18 pracowników ma zostać potrojona w ciągu najbliższych 8 miesięcy. To pomoże firmie w ekspansji rozwiązania na kolejne europejskie rynki.

Warto przeczytać: Imponująca wycena startupu Helsing. Opracowuje ważne rozwiązania technologii obronnych

Polecamy

Więcej w tym dziale: