Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Trzeci fundusz od bValue. Jest pierwszym tego typu podmiotem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

bvalue

Fundusz typu growth o kapitalizacji 90 mln euro. To najnowsza inicjatywa bValue, a trzeci fundusz firmy przekroczył zakładany cel.

bValue to firma funkcjonująca od 2016 roku. W tym czasie utworzyła trzy fundusze o łącznym kapitale ponad 100 mld euro. W ich ramach dokonano inwestycji w 40 spółek oraz 14 wyjść z inwestycji. Zespół firmy tworzy 9 ekspertów inwestycyjnych. bValue współpracuje również z blisko 50 doradcami dziedzinowymi. Pomagają oni nie tylko zespołowi inwestycyjnemu, ale również spółkom z portfela grupy.

„Siłą bValue jest posługiwanie się językiem technologii w budowaniu silnych relacji z przedsiębiorcami. Nasze doświadczenie i kultura organizacyjna sprawiają, że potrafimy być wartościowym partnerem mniejszościowym, który jest w stanie wnieść konkretną wartość dodaną” – podkreśla Maciej Balsewicz, Founder i Managing Partner bValue Fund.

Warto przeczytać: Polskie startupy AI na dedykowanej mapie. To ponad 120 firm

bValue Growth

Najnowszy fundusz firmy jest pierwszym funduszem typu growth equity w regionie. Jego ideą jest wypełnienie luki finansowania, która istnieje pomiędzy funduszami venture capital i private equity. Pierwsze z nich inwestują na wczesnym etapie. Drugie natomiast oferują głównie wykupy. bValue Growth inwestuje w poszczególne projekty kwoty w wysokości 5-15 mln EUR. Robi to w zamian za udziały na poziomie 20-40% w kapitale. Fundusz koncentruje się na spółkach technologicznych.

Kapitalizacja bValue Growth wynosi 90 mln euro. To o 10 mln euro więcej niż zakładano. Wartość ta sprawia, że jest to jednocześnie największy fundusz w historii firmy. Połowa kapitału pochodzi od instytucji finansowych. Są nimi między innymi Europejski Fundusz Inwestycyjny (EIF) oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Druga część środków pochodzi od polskich i zagranicznych prywatnych inwestorów.

„Jesteśmy jednym z niewielu funduszy inwestycyjnych nowej generacji w Polsce, który zebrał trzeci kolejny fundusz. Dodatkowo cieszy fakt, że w większości przyciągnął on nowych inwestorów, co świadczy o bardzo dobrych wynikach osiąganych przez nasz zespół w ramach poprzednich funduszy. BVG ma stabilną i zdywersyfikowaną bazę inwestorów, w tym ok. 50% to  inwestorzy instytucjonalni i ponad 50% – inwestorzy prywatni, głównie z Polski i Europy Zachodniej” – tłumaczy Maciej Balsewicz.

Fundusz już zamyka kilka nowych inwestycji. Pierwszą z nich była spółka Hostersi oferująca usługi migracji do chmury i opiekę nad infrastrukturą chmurową.

Warto przeczytać: Kolejna spółka technologiczna idzie na giełdę. Green Zebras zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w tym roku

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.