Kalkulator pożyczki – sprawdź ratę i zaplanuj wydatki

Chcesz wziąć pożyczkę i zastanawiasz się, jaki będzie jej całkowity koszt? Pożyczka gotówkowa online to sposób na szybką gotówkę – równie szybko możesz oszacować raty, korzystając z kalkulatora pożyczki. Sprawdź, co wpływa na koszt pożyczki i poznaj kalkulator rat. 

Pożyczka gotówkowa online – koszty 

Pożyczki są szeroko dostępne – można skorzystać z pożyczki gotówkowej online i otrzymać pieniądze na konto nawet w kilka minut od akceptacji umowy. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.

Pożyczka gotówkowa, podobnie jak kredyt, wiąże się z dodatkowymi kosztami. Warto znać czynniki, które mają wpływ na całkowity koszt pożyczki:

  • Oprocentowanie 

Oprocentowanie pożyczki może być stałe bądź zmienne. W praktyce to koszt, który musi ponieść klient banku w związku z koniecznością spłacenia zaciągniętego zobowiązania. Wysokość maksymalnego oprocentowania jest ściśle określona (m.in. Ustawą z 2011 roku o kredycie konsumenckim, a także Kodeksem Cywilnym) i nie może być wyższa od dwukrotności ustawowych odsetek równych stopie referencyjnej NBP oraz stawki 3,5%.

  • Prowizja 

To opłata pobierana przez bank w ramach świadczenia usługi finansowej, jaką jest pożyczka czy kredyt. Prowizja najczęściej liczona jest jako procent od wartości udzielonego finansowania.

  • Ubezpieczenie 

To zazwyczaj element opcjonalny. Pamiętaj jednak, że skorzystanie z ubezpieczenia wpływa na całkowity koszt pożyczki. Wybór ubezpieczenia daje ochronę w razie śmierci pożyczkobiorcy lub w przypadku trudnych sytuacji losowych – wówczas można liczyć na wsparcie w spłacie pożyczki

Przykładowo, w przypadku ubezpieczenia pożyczki online w PKO Banku Polskim, zyskujesz dostęp do ubezpieczenia na życie, a także do ubezpieczenia na wypadek trudnych sytuacji losowych (np. utraty pracy czy choroby). 

Jak obliczyć ratę pożyczki gotówkowej?

Na koszty związane z pożyczką wpływa nie tylko oprocentowanie czy prowizja, ale również wysokość pożyczki, czas jej spłaty i sposób naliczania rat. Na wysokość rat wpływa:

  • Część kapitałowa – kwota pożyczona od banku, która zmniejsza się z każdą wpłaconą ratą, są od niej naliczane odsetki. 
  • Część odsetkowa – wynagrodzenie dla banku w zamian za pożyczony kapitał. 

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, warto obliczyć jej całkowity koszt. Możesz to zrobić samodzielnie, korzystając ze wzoru matematycznego na wysokość rat równych. 

Możesz też pomnożyć wysokość raty pożyczki przez okres jej spłaty (przy ratach równych) lub dodać wysokość wszystkich rat (przy ratach malejących). To działanie pozwoli Ci określić kwotę, jaką musisz zwrócić do banku. Jeśli uzyskany wynik zmniejszysz o pierwotnie pożyczoną kwotę netto, obliczysz, ile kosztuje pożyczka. 

Najprostsze i najszybsze rozwiązanie, to obliczenie rat przy pomocy kalkulatora pożyczki, dostępnych na stronach banków. Należy jednak pamiętać, że wyliczenia dokonane za pomocą kalkulatora mają charakter orientacyjny i przykładowy.


Kalkulator pożyczki PKO Banku Polskiego – sprawdź ratę

Najlepszym sposobem na uświadomienie sobie kosztów, jakie wiążą się z zaciągnięciem pożyczki, jest obliczenie miesięcznych rat. Dzięki temu możesz dostosować domowy budżet do rat pożyczki. Kalkulator pożyczki to proste narzędzie – możesz wielokrotnie obliczać raty w różnych konfiguracjach pożyczanej sumy pieniędzy i preferowanego okresu spłaty. Pozwoli Ci to wybrać najlepsze rozwiązanie, dopasowane do Twojego budżetu. 

Kalkulator pożyczki gotówkowej PKO BP pozwoli Ci oszacować miesięczną ratę. Wystarczy, że zaznaczysz sumę pieniędzy, jaką chcesz pożyczyć oraz preferowany czas spłaty (w miesiącach). Możesz także wybrać dodatkowe ubezpieczenie – kalkulator pożyczki obliczy wtedy wysokość raty. Kalkulator prezentuje także szczegóły kosztów pożyczki. 

Kalkulator pożyczki gotówkowej jest łatwy w obsłudze. W kilka sekund dowiesz się, jaka jest szacunkowa rata i całkowita kwota do spłaty. To szybkie, darmowe i intuicyjne narzędzie, które pozwoli Ci samodzielnie określić, jakie warunki pożyczki będą dla Ciebie najkorzystniejsze. 

Pożyczka gotówkowa online 

To elastyczny sposób finansowania, który dobrze się sprawdza, jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki. Pożyczka gotówkowa online pozwala na otrzymanie środków na konto nawet tego samego dnia bez zbędnych formalności. Możesz szybko i prosto złożyć wniosek w aplikacji IKO lub serwisie transakcyjnym iPKO. Jeśli nie jesteś klientem, możesz wziąć pożyczkę gotówkową online za pośrednictwem strony internetowej w kwocie do 4500 zł. Sprawdź i przekonaj się, że pożyczka to wygodna forma finansowania! 

Materiał Partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*