Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski startup SiDLY nawiązuje partnerstwo z siecią aptek. Innowacyjna opaska do monitorowania stanu zdrowia zmienia rynek telemedycyny

SiDLY

Opaska telemedyczna do zdalnej diagnostyki i monitorowania pacjentów w warunkach domowych. To rozwiązanie SiDLY, które właśnie nawiązało partnerstwo z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.

Polski startup SiDLY opracował nie tylko opaskę telemedyczną, ale również aplikację i system, które umożliwiają kontrolowanie stanu zdrowia pacjentów zdalnie. Urządzenie jest noszone na nadgarstku i dzięki współpracy z Centrum Telemedycznym umożliwią szybką reakcję w nagłych stanach. Obecnie z rozwiązania startupu korzysta już 60 tys. osób, a teraz podpisano umowę z jedną z wiodących sieci aptecznych w Polsce.

„Od samego początku naszym głównym celem jest poprawa dostępu do wysokiej jakości usług medycznych, szczególnie w sytuacjach nagłych. SiDLY opiera się na trzech głównych komponentach: opasce medycznej stanowiącej wyrób medyczny kl. IIa, systemie medycznym wykorzystującym AI oraz całodobowym Centrum Telemedycznym” – opowiada Edyta Kocyk, CEO SiDLY.

Technologię SiDLY wyróżnia medyczna precyzja oraz zdolność do kompleksowej analizy danych. Skuteczność jej zastosowania w diagnostyce i monitorowaniu stanu zdrowia potwierdza certyfikat profesjonalnego wyrobu medycznego klasy IIA. Gwarantuje on wiarygodność dokonywanych pomiarów i prezentowanych wyników.

Warto przeczytać: Medtech w rytmie Disco, czyli dynamiczny ekosystem dla perspektywicznych startupów. Rozmowa z Tomaszem Kosińskim, Head of Scope Discovery

Rozwiązanie współczesnej medycyny

Jeszcze kilka lat temu teleporady zyskały na popularności. Jednak współczesna medycyna idzie zdecydowanie dalej, a udowadnia to startup SiDLY. Opracował on opaskę telemedyczną, która w warunkach domowych pozwala kontrolować stan zdrowia pacjentów. Ponadto, dzięki współpracy z Centrum Telemedycznym, reaguje ona na nagłe pogorszenie samopoczucia.

„Opaska monitoruje parametry medyczne użytkownika, takie jak m.in. tętno oraz saturacja. W przypadku wciśnięcia przycisku SOS, funkcja teleopieki powiadamia nasze centrum telemedyczne, co gwarantuje czas reakcji mniejszy niż 1 minuta. Ratownicy medyczni mogą zdalnie ocenić stan pacjenta i podjąć odpowiednie działania – od poinformowania Centrum Powiadamiania Alarmowego (112), przez udzielenie zdalnej porady, po zaangażowanie tzw. sieci pomocowej, która jest szczególnie ważna w przypadku seniorów” – podkreśla CEO SiDLY.

Sektor medyczny od lat stawia czoła wielu wyzwaniom. Działanie SiDLY wspierane jest przez zaawansowany system wykorzystujący AI oraz ML. Powstał on na bazie ponad pół miliona przeanalizowanych już telekonsultacji firmy oraz 358 mln danych medycznych pochodzących z opasek SiDLY. Cały czas jest rozwijany i zasilany nowymi danymi użytkowników. Zintegrowane podejście SiDLY pozwala na lepsze zrozumienie wzorców zachowań zdrowotnych pacjenta i umożliwia dostosowanie terapii.

Ważne partnerstwo

Startup SiDLY poinformował o nawiązaniu partnerstwa z kluczową siecią apteczną w Polsce. „(…) nieustannie dążymy do szerokiej popularyzacji technologii telemedycznej. Nawiązane przez nas partnerstwo z siecią aptek w Polsce pozwoli na ukazanie najnowszych i skutecznych rozwiązań technologiczny szerokiemu gronu pacjentów” – komentuje Edyta Kocyk, CEO SiDLY.

Według danych firmy Skyquest rynek telemedyczny będzie rozwijać się dynamicznie. Oszacowano, że jego wartość w 2022 roku wyniosła 102 mld dolarów. Dodatkowo, przewidziano, że skumulowany roczny wskaźnik wzrostu utrzyma się na bardzo wysokim poziomie 17,5%, przynajmniej do 2031 roku.

Źródło grafik: SiDLY

Warto przeczytać: Startup LabGenius walczy z nowotworami. Pozyskał 35 mln funtów na rozwój swojej platformy

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.