Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Startup LabGenius walczy z nowotworami. Pozyskał 35 mln funtów na rozwój swojej platformy

Brytyjski startup wykorzystuje uczenie maszynowe do projektowania terapii leczenia nowotworów. W ramach serii B finansowania zebrał 35 mln funtów, które pomogą rozwinąć jego autorską platformę.

LabGenius to startup założony w 2012 roku. Od tego czasu opracował inteligentną platformę robotyczną, która pomaga projektować i przeprowadzać eksperymenty pomagające w odkrywaniu leków. Co więcej, wykorzystując uczenie maszynowe, jest bardziej efektywna w prowadzonych procesach. To wszystko ułatwia opracowanie terapii przeciwciałami w celu walki z chorobami nowotworowymi.

Na dalsze udoskonalenie swojej platformy, startup zebrał 35 mln funtów finansowania w ramach serii B. Runda prowadzona była przez M Ventures, a udział w niej wzięli Octopus Ventures, LG Corp., Atomico, Kindred Capital, Lux Capital i Obvious Ventures. Łączne fundusze pozyskane przez LabGenius wynoszą 58 mln funtów.

Warto przeczytać: Polski fundusz wspiera chorwacki startup. Inovo.vc widzi potencjał w projekcie Pythagora

Dwa obszary działania startupu

Oprócz wspomnianego już testowania terapii przeciwciałami LabGenius współpracuje również z dużymi firmami farmaceutycznymi, opracowując leki. Ta gałąź biznesowa zapewnia startupowi przychody, które pomagają osiągnąć stabilność finansową. Jednym z jej przykładów jest współpraca z francuską firmą Sanofi. Jej obszarem jest produkcja leków na różnego rodzaju schorzenia związane ze stanami zapalnymi.

W LabGenius podkreślają, że oprócz aspektu finansowego ta część działalności pozwala również na testowanie wydajności platformy, które w teoretycznych testach nie jest możliwe na tak dużą skalę. Startup tworzony jest obecnie przez 55-osobowy zespół. Koncentruje się on obecnie na dalszym rozwoju platformy. Kierownictwo uznaje, że to działanie może znacząco ułatwić nawiązanie większej ilości strategicznych partnerstw i współpracy.

Źródło grafiki: LabGenius

Warto przeczytać: Ułatwienie pracy lekarzom przy dokumentacjach medycznych. Startup Upmedic planuje kolejne wdrożenia i ekspansję zagraniczną

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.