Ranking kont firmowych

Do 8 mln zł czeka na przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, którzy myślą o ekspansji zagranicznej mogą pozyskać środki do 8 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości czeka na wnioski o przyznanie wsparcia finansowego. Łączna pula do rozdysponowania wynosi 28,5 mln zł.

Fot. Shutterstock/ WHYFRAME

Już tylko 3 miesiące, a dokładniej do 30 lipca przedsiębiorcy mają czas na złożenie wniosku o dofinansowanie na ekspansję zagraniczną. Adresatami konkursu są koordynatorzy klastrów oraz (za ich pośrednictwem) członkowie klastra. Maksymalna kwota kosztów kwalifikowanych może wynosić nawet 10 mln zł, a dofinansowanie części kosztów nawet 80 proc.

– To może być ostatnia szansa, żeby sięgnąć po pieniądze przeznaczone na dofinansowanie w poddziałaniu 2.3.3 POIR. Nie stawiamy żadnych ograniczeń dotyczących branży działalności klastra – mówi Joanna Wójcicka z PARP.

Pozyskane wsparcie może zostać przeznaczone na dofinansowanie dla koordynatora klastra można przeznaczyć na wynagrodzenie personelu biorącego udział w projekcie i koszty administracyjne, w tym koszty związane z realizacją projektu, dotyczące aktywizacji klastra w celu ułatwienia współpracy, dzielenia się informacjami oraz świadczenia lub kierowania specjalistycznych i dopasowanych usług wsparcia dla biznesu, jak również koszty marketingu klastra i zarządzania jego zapleczem.

Wszystkie niezbędne dokumenty, aby pozyskać wsparcie, znajdziesz tutaj.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.