Case Study – Faktoring w branży handlowo-usługowej

W branży handlowo-usługowej nie ma czasu ani miejsca na spóźnione dostawy czy niewykonane usługi. Klient końcowy jest bardzo wymagający, a i kontrahenci mają swoje oczekiwania. Jak rozwijać biznes w tej branży, by sprostać wymogom rynku, a jednocześnie zachować płynność finansową? Podpowiadamy i pokazujemy, jak robią to inni.

Foto: YAY Foto

REALNE RYZYKO

Jednym z czynników najmocniej wpływających na płynność finansową polskich przedsiębiorstw, są zatory płatnicze i długie terminy płatności na fakturach. Przysłowiowe ‘30 dni na fakturze’ plus opóźnienia w płatnościach to smutne realia, którym muszą stawić czoła polscy przedsiębiorcy. Prawie 70% firm odnotowuje bowiem opóźnienia w płatnościach, a aż 1/4 z nich spotyka się z taką sytuacją 2-5 razy w miesiącu i na płatność czeka od 14 do 30 dni po terminie. Co to oznacza w praktyce? Polscy przedsiębiorcy przez długi czas nie mają dostępu do pieniędzy za towary, usługi i projekty, w wykonanie których zainwestowali i które zrealizowali (najpierw długi termin płatności, potem opóźnienia). W rezultacie, brakuje im pieniędzy na bieżącą działalność, wypłaty dla pracowników i nowe zlecenia.

PROSTE ROZWIĄZANIE

To właśnie dlatego, faktoring, będący najszybszym i najprostszym sposobem na uwolnienie pieniędzy zamrożonych w fakturach, jest teraz obecnie najlepszą gwarancją zachowania płynności finansowej przedsiębiorstw. Po przekazaniu do sfinansowania nieprzeterminowanej faktury z odroczonym terminem płatności, przedsiębiorcy niemal natychmiast mogą cieszyć się z pieniędzy na firmowym koncie i korzystać z nich w celu uregulowania bieżących należności, stałych opłat i realizowania kolejnych zleceń.

PIENIĄDZE NA ROZWÓJ

Jednak faktoring to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa i stabilizacji finansowej, ale również sposób finansowania inwestycji niezbędnych do dalszego rozwoju. To właśnie w tym celu, skorzystała z faktoringu marka Pulsar Energia, sprzedawca energii elektrycznej dla domów, firm i zakładów. której właściciele doskonale zdają sobie sprawę z tego, że innowacje i nowoczesne rozwiązania produktowe to klucz do sukcesu. W momencie intensywnego rozwoju, znacznego wzrostu ilości klientów, a co za tym idzie zapotrzebowania na nowe rozwiązania i innowacje produktowe, to właśnie faktoring od Idea Money zagwarantował marce środki na podjęcie koniecznych inwestycji.

Jeśli chciałbyś skorzystać z faktoringu lub zapytać o szczegóły wejdź na ideamoney.pl lub zadzwoń do nas tel. 22 276-26-18 – z przyjemnością opowiemy Ci o naszych rozwiązaniach!