Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

106 tys. zł wsparcia na pierwszy biznes. Wzrosła maksymalna kwota dla nowych firm

Zwiększyła się maksymalna kwota pożyczki, o którą mogą się ubiegać osoby myślące o założeniu firmy ze środków programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. Od czerwca kwota wsparcia wzrosła do 106 tys. zł.

Fot. Shutterstock

Program realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej skierowany jest do bezrobotnych, studentów oraz absolwentów wyższych uczelni, którzy szukają kapitału na rozkręcenie własnego biznesu.

70 mln zł do rozdania

Od czerwca zwiększyła się maksymalna kwota, o którą może się ubiegać początkujący przedsiębiorca. Maksymalna kwota pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej wynosi 106 629,40 zł, zaś na utworzenie miejsca pracy 31 988,82 zł. Rosnące limity wsparcia są efektem wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za I kwartał tego roku. Przeciętna płaca zgodnie z komunikatem Głównego Urzędu Statystycznego wzrosła, a co za tym idzie maksymalne kwoty wsparcia w ramach programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. Do czerwca maksymalna kwota wsparcia wynosiła 103 tys. zł.

Z danych przekazanych portalowi MamBiznes.pl przez MRPiPS wynika, że do końca kwietnia z tanich pożyczek na założenie działalności gospodarczej skorzystało 171 osób. Na ich konta trafiło w ramach programu 13,5 mln zł. W sumie do pośredników finansowych realizujących program wpłynęło 238 wniosków o finansowy zastrzyk. W tym roku pula środków do rozdysponowania między początkujących przedsiębiorców wynosi 70 mln zł. Mimo pandemii koronawirusa wnioski przyjmowane są na bieżąco – poinformowano nas w MRPiPS. O finansowy zastrzyk na założenie firmy można ubiegać się za pośrednictwem poczty tradycyjnej oraz przez internet – korzystając z generatorów wniosków dostępnych na strona pośredników odpowiedzialnych za realizację programu w danym województwie.

Pożyczka na pierwszy biznes

Pożyczkę otrzymaną w ramach programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” właściciel firmy musi spłacić w ciągu 7 lat. Ma także możliwość wnioskowania o 1 rok karencji w spłacie otrzymanej kwoty. Oprocentowanie wsparcia jest atrakcyjne i wynosi 0,18% w skali roku (0,1 stopy redyskonta weksli NBP) dla pożyczek na podjęcie działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu żłobka lub klubu dziecięcego z miejscami integracyjnymi lub polegającej na świadczeniu usług rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych oraz pożyczkobiorców będących opiekunami osób niepełnosprawnych. Dla pozostałych grup docelowych oprocentowanie wynosi 0,44 w skali roku. Właściciel założonej działalności od momentu przyznania wsparcie nie może przez pierwsze 12 miesięcy zawiesić prowadzonej firmy. Przez 3 lata nie może także zamknąć działalności. Pozyskaną pożyczkę młody przedsiębiorca zobowiązany jest wydatkować zgodnie z harmonogramem przedstawionym we wniosku o wsparcie. Przeczytaj także:

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Claudia204 26 wrz 2020 (19:34)

Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial