Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Janusz Palikot startuje z kampanią crowdfundingową na własny biznes

Były polityk, Janusz Palikot zamierza rozpocząć produkcję okowity. W tym celu ruszył z kampanią crowdfundingową, stawiając sobie za cel pozyskania 4,2 mln zł.

Janusz Palikot; Fot. FORUM/ Maciej Zienkiewicz

W ubiegłym roku Janusz Palikot zakupił od Marka Jakubiaka Browar Tenczynek o czym pisaliśmy na MamBiznes.pl. Stworzona przez niego spółka córka Tenczyńska Okovita zajmie się produkcją okowity, czyli wysokoprocentowego alkoholu produkowanego ze zbóż i ziemniaków. Jednak aby plany mogły zostać zrealizowane, konieczne jest pozyskanie dodatkowego kapitału, łącznie 4,2 mln zł. Na inwestycje ma trafić niecałe 2 mln zł, pozostałe środki zasilą kapitał obrotowy. Środki te, Janusz Palikot zamierza pozyskać za pośrednictwem equity crowdfunding.

Jak zapowiedział, pierwsza sprzedaż okovity może ruszyć pod koniec 2020 roku. „W 2021 roku zakładamy sprzedaż około 700 tys. butelek okovity i wódki kraftowej. (…) Marża ma wynosić minimum 5-7 zł na butelce” – powiedział Palikot. Dodał, że cena okovity ma kształtować się w przedziale 30-40 zł dla butelek o pojemności 0,5 litra i 50-60 zł dla pojemności 0,7 litra.

Jednak to nie jedyny biznes, którym zamierza się zająć Janusz Palikot nie wykluczył w przyszłości zaangażowania w produkcję polskich win w związku ze zmianami klimatycznymi, sprzyjającymi uprawie winorośli w naszym kraju. Sprawdź tutaj czy warto oraz jak założyć winnicę.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.