Kolejne miliony złotych wsparcia dla firm. Jak zdobyć te pieniądze?

Przedsiębiorcy powalczą o kolejne 20 mln zł dofinansowania. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła właśnie nabór w konkursie „Wdrażanie innowacji przez MŚP”. Czas na złożenie wniosku mija 24 września 2020 r.

Fot. Shutterstock/ Ryvius

Przedsiębiorcy z Polski wschodniej mogą ubiegać się o dofinansowanie z nowej puli 150 mln zł. Można je przeznaczyć na inwestycje związane z wprowadzaniem w firmie innowacyjnych produktów lub procesów technologicznych.

– Innowacje to nowe miejsca pracy, większe wpływy do lokalnych samorządów i w końcu szansa na podbicie zagranicznych rynków, bo przecież innowacyjne produkty bywają doskonałym towarem eksportowym. I, co najważniejsze, innowacyjna firma działa nie tylko na swoją korzyść, ale także  miasta i makroregionu, w którym się mieści – podkreśla Mariola Misztak-Kowalska, zastępca dyrektora z Departamentu Wdrożeń Innowacji w Przedsiębiorstwach w PARP.

Dofinansowanie może pokryć koszty inwestycji takich jak nabycie albo wytworzenie środków stałych, zakup nieruchomości, robót i materiałów budowlanych czy wartości niematerialnych i prawnych, a także zakup usług doradczych. Koszt jednego projektu musi zamknąć się w kwocie od 1 mln zł do równowartości 50 mln euro. Wsparcie wyniesie maksymalnie do 85 proc. w przypadku usług doradczych związanych z innowacją oraz do 70 proc. w przypadku wydatków inwestycyjnych.

Jednak aby móc ubiegać się o wyżej wspomniane środki, przychody muszą być niższe niż 600 tys. zł w ciągu jednego roku obrotowego w trakcie trzech lat przed złożeniem wniosku. Jednak na tym nie koniec, bowiem kolejnym warunkiem jest przynależność firmy do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego trwająca co najmniej sześć miesięcy.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*