Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kolejne miliony złotych wsparcia dla firm. Jak zdobyć te pieniądze?

Przedsiębiorcy powalczą o kolejne 20 mln zł dofinansowania. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła właśnie nabór w konkursie „Wdrażanie innowacji przez MŚP”. Czas na złożenie wniosku mija 24 września 2020 r.

Fot. Shutterstock/ Ryvius

Przedsiębiorcy z Polski wschodniej mogą ubiegać się o dofinansowanie z nowej puli 150 mln zł. Można je przeznaczyć na inwestycje związane z wprowadzaniem w firmie innowacyjnych produktów lub procesów technologicznych.

– Innowacje to nowe miejsca pracy, większe wpływy do lokalnych samorządów i w końcu szansa na podbicie zagranicznych rynków, bo przecież innowacyjne produkty bywają doskonałym towarem eksportowym. I, co najważniejsze, innowacyjna firma działa nie tylko na swoją korzyść, ale także  miasta i makroregionu, w którym się mieści – podkreśla Mariola Misztak-Kowalska, zastępca dyrektora z Departamentu Wdrożeń Innowacji w Przedsiębiorstwach w PARP.

Dofinansowanie może pokryć koszty inwestycji takich jak nabycie albo wytworzenie środków stałych, zakup nieruchomości, robót i materiałów budowlanych czy wartości niematerialnych i prawnych, a także zakup usług doradczych. Koszt jednego projektu musi zamknąć się w kwocie od 1 mln zł do równowartości 50 mln euro. Wsparcie wyniesie maksymalnie do 85 proc. w przypadku usług doradczych związanych z innowacją oraz do 70 proc. w przypadku wydatków inwestycyjnych.

Jednak aby móc ubiegać się o wyżej wspomniane środki, przychody muszą być niższe niż 600 tys. zł w ciągu jednego roku obrotowego w trakcie trzech lat przed złożeniem wniosku. Jednak na tym nie koniec, bowiem kolejnym warunkiem jest przynależność firmy do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego trwająca co najmniej sześć miesięcy.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Waheed Finance Firm 13 mar 2023 (19:22)

Dear Sir/Madam,
I am Waheed finance, a reputable,legitimate,and an accredited money lender. We loan money out to individual and corporate bodies in need of financial assistance. Do you have bad credit or are you in need of money to pay bills? Do you need a loan or funding for any reason? I want to use this medium to inform you that I render reliable beneficiary assistance as I will be glad to offer you a loan at low Contact us as we offer our financial service at a low and affordable interest rate of 3% for long and short loan terms.
Interested applicant should contact us for further loan acquisition procedures via:
[email protected]
WhatsApp: +91 636 671 0014
Regards
Waheed Finance Firm