Według informacji Bloomberga, wsparcie udzielone przez UiPath, choć samo jest imponujące, to zaledwie część całej rundy zalążkowej. Holistic miało w niej zebrać aż 200 mln dolarów. Według źródeł portalu Sifted liderem rundy został amerykański fundusz VC Accel. Sama wycena startupu w efekcie kwoty inwestycji podniosła się do poziomu 370 mln dolarów. Co sprawiło, że młody francuski startup zyskał aż tak duże zainteresowanie?
Warto przeczytać: Twórca firmy Cruise zakłada nowy startup. Zajmie się tworzeniem autonomicznych robotów
Specjaliści w swojej branży
Z pewnością jednym z czynników jest skład założycielski startupu. Holistic powstał we Francji na początku 2024 roku. W skład założycieli wchodzą byli członkowie Google DeepMind: Karl Tuyls, Laurent Sifre i Julien Perolat. Uzupełnia ich naukowiec z Uniwersytetu Stanforda Charles Kantor. A co jest obszarem zainteresowań startupu Holistic?
Wieloagentowy system AI
To już kolejna z przyczyn sukcesu rundy zalążkowej firmy. Holistic dąży do stworzenia tego, co jest bardzo potrzebne wszystkim projektom, które wykorzystują AI. Branżowe źródła określają startup jako twórcę „wieloagentowej sztucznej inteligencji”. Mówiąc najprościej, system sztucznej inteligencji Holistic składa się z wielu „agentów” AI. Ich połączenie i wzajemna interakcja daje wszystkim narzędziom AI szersze możliwości zastosowania.
Nic dziwnego, że startup mimo początków już wzbudza zainteresowanie szerokiego wachlarza inwestorów. Co więcej, UiPath już teraz pracuje nad integracją systemu Holistic ze swoimi produktami. Według inwestora pomoże to narzędziom firmy w lepszym zrozumieniu analizowanych dokumentów czy w prowadzeniu rozmów i chatów.
Warto śledzić dalszy los startupu Holistic, choćby ze względu na zastosowania, jakie dla jego systemu znajdą pozostali inwestorzy.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)