Popularny komunikator Gadu Gadu uruchamia serwis ogłoszeniowy. W planach jest również narzędzie do płatności

Informacje o autorze

01 lutego 2024
Udostępnij:

Gadu Gadu był kiedyś jednym z najpopularniejszych, polskich komunikatorów. Jego właścicielem jest obecnie Fintecom, który uruchomił właśnie serwis z ogłoszeniami GG.

Gadu Gadu

Na słowo Gadu Gadu można usłyszeć charakterystyczny dźwięk powiadomienia o nowej wiadomości. Komunikator święcił kiedyś triumfy na polskim rynku, choć z czasem stracił na znaczeniu przy rozwijających się mediach społecznościowych. Jeszcze w 2015 roku firma została przejęta przez cypryjski fundusz Xevin, a trzy lata później został on odkupiony przez Fintecom i sprowadzony do Polski.

W ramach nowej usługi na Gadu Gadu, użytkownicy będą mogli skorzystać z serwisu z ogłoszeniami. Będzie można na nim sprzedawać nietrafione prezenty, niepotrzebne ubrania, a nawet… mieszkania. Użytkownicy GG Premium będą mogli dodawać nieograniczoną liczbę ogłoszeń. Jednak to nie koniec zmian. W planach jest stworzenie z Gadu Gadu aplikacji społecznościowej zapewniającej w jednym miejscu wiele usług, w tym narzędzie do szybkich płatności.

Jak wynika z danych Fintecom, obecnie na Gadu Gadu jest zalogowanych ponad 500 tys. użytkowników. Ponadto, w 2022 roku wprowadzono model abonamentowy, dzięki któremu klienci zyskują dostęp do zaawansowanych funkcjonalności.

Gadu Gadu

Warto przeczytać: edrone, system dedykowany e-commerce, z kolejną rundą finansowania. Fundusze zainwestowały 20 mln zł

Gadu Gadu w nowej odsłonie

Gadu Gadu jako komunikator funkcjonuje na rynku od 2000 roku. Po roku działalności korzystało z niego już 250 tys. internautów. Przez lata był to najpopularniejszy komunikator w Polsce, zanim na rynku pojawił się WhatsApp czy Messenger. Warto wspomnieć, że spółka GG Network zadebiutowała nawet na giełdzie w 2007 roku. Jednak po przejęciu przez koncern Naspers, została zdjęta z GPW dosłownie rok później.

W 2015 roku Gadu Gadu zostało przejęte przez cypryjski fundusz Xevin, a na polski rynek powróciło w 2018 roku. Fintecom zdecydował się odkupić komunikator, który obecnie jest również narzędziem biznesowym. Dwa lata temu wprowadzono model abonamentowy, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do zaawansowanych funkcjonalności.

Gadu Gadu właśnie uruchomiło nowy serwis przeznaczony do zamieszczenia ogłoszeń. Można na nim sprzedawać książki, ubrania, kosmetyki, a nawet samochody czy mieszkania. Opis może przypominać popularne serwisy jak OLX czy Vinted. Użytkownicy GG Premium mają możliwość dodawania nieograniczonej liczby ogłoszeń.

„Aby móc publikować ogłoszenia, należy zalogować się do serwisu swoim numerem GG posiadającym aktywny status Użytkownika GG Premium (9,90 zł miesięcznie). To płatna wersja komunikatora, wspierająca utrzymanie i rozwój polskiej aplikacji. Użytkownik GG Premium może publikować w ramach abonamentu nieograniczoną liczbę ogłoszeń, zyskując także: brak reklam i dłuższe okresy przechowywania plików i zdjęć w komunikatorze GG, brak limitów na wiadomości do nieznajomych i dostęp do pomocnego chata AI AmiGGo” – czytamy w komunikacie spółki.

Docelowo ogłoszenia z serwisu mają trafiać bezpośrednio do komunikatora i zyskać dodatkowe funkcji.

Plany Gadu Gadu

W dalszych planach jest stworzenie z GG aplikacji społecznościowej. Jedną z możliwości ma być dokonywanie płatności za pomocą GG Wallet. Spółka wprowadza również wersję GGapp, czyli komunikator dedykowany pracy zespołowej.

„Obecnie 61,3 % użytkowników komunikatora GG to osoby poniżej 35. roku życia. Blisko 37% to młodzi internauci mający od 16 do 25 lat. Użytkownicy GG wysyłają ponad 150 mln wiadomości miesięcznie. Zdecydowana większość 62,9% ma GG pod ręką w swoim smartfonie” – komentuje Fintecom.

Na platformie Emiteo, wśród nadchodzących emisji akcji, pojawiło się również ogłoszenie Fintecom. Spółka planuje pozyskać środki m.in. na rozbudowę zespołu oraz stworzenie narzędzia do szyfrowanej komunikacji biznesowej. Na razie data rozpoczęcia kampanii nie została podana.

Źródło grafik: Gadu Gadu

Warto przeczytać: Współpracują z technologicznymi startupami z Doliny Krzemowej. Software Mansion przedstawia plany na 2024 rok

Polecamy

Więcej w tym dziale: