Spółka SYGNIS jest znana ze swojej flagowej linii technologicznej Direct Ink Writing. To do niej należy urządzenie F-NIS. Umożliwia on druk z dowolnego jednoskładnikowego materiału półpłynnego, np. żywicy, silikonu czy pasty ceramicznej. Firma jest także twórcą hybrydowej drukarki do wieloskładnikowych materiałów płynnych SYGPAST.
W tym roku jednym z elementów strategii spółki ma być rozwój własnych produktów opartych na linii Direct Ink Writing. Kluczowe będzie również zwiększenie ich sprzedaży. W tym celu planowana jest rozbudowa sieci dystrybucyjnej.
„Sprzedaż i rozwój produktów własnych to obecnie fundament rozwoju SYGNIS. Nasze rozwiązania cieszą się coraz większym zainteresowaniem instytucji i firm z sektorów takich jak medtech, fotonika czy energetyka. Przykładem jest nasz wkład w zakończony sukcesem projekt innowacyjnego systemu wytwarzania wodoru w technologii elektrolizera SOE realizowany przez Orlen, AGH i Instytut Energetyki Odnawialnej. Know-how i kompetencje technologiczne, a w ślad za tym jakość naszych produktów i usług powodują, że odpowiadamy na najbardziej aktualne potrzeby rynkowe” – mówi dr Olga Czerwińska, CSO i wiceprezeska zarządu Sygnis.
Warto przeczytać: Przełomowe urządzenie od Syglass. Spółka należąca do grupy SYGNIS chce podbić także zagraniczne rynki
Technologia DEPO
Oprócz tego SYGNIS rozwija projekty B+R oparte na przewagach technologicznych firmy. Jednym z nich jest technologia druku z węgla szklistego — DEPO. To autorskie rozwiązanie spółki. Uzyskano już certyfikat walidacji technologii w ramach Inicjatywy 3W. Obecnie jest rozwijana w ramach międzynarodowego programu The Advanced Materials Competition (AdMaCom). Jego członkami są wiodące spółki technologiczne. Mowa o Bosch, Sony, CarbonX czy Inuru.
„[…] już dziś realizujemy projekty, które będą decydowały o przewadze spółek technologicznych w horyzoncie kilku najbliższych lat. Technologia DEPO, która jest bazą dla przyszłej produkcji zaawansowanych komponentów półprzewodnikowych z węgla szklistego przez SYGNIS, ma potencjał, by stać się wyznacznikiem jakości dla wielu branż” – podkreśla dr Olga Czerwińska.
Z użyciem technologii DEPO można uzyskać bardziej wydajne ogniwa paliwowe, ale nie tylko. Również elektrody do stymulowania komórek oraz niekorodujące złącza węglowe na folii metalicznej do ogniw elektrycznych. Komponenty z węgla szklistego znajdują zastosowanie w niemal każdej dziedzinie przemysłu.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)