MamBiznes.pl

10 start-upów, które zaprezentują się w Pałacu Prezydenckim

Pobieranie danych ...

Poznaliśmy listę startupów, które zaprezentują się w Pałacu Prezydenckim. Pomysłodawcy 10 projektów pokażą swoje młode przedsięwzięcia prezydentowi Andrzejowi Dudzie, przedstawicielom funduszy VC oraz managerom dużych giełdowych spółek.

Lista 10 projektów, które przedstawią się podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim wyłoniona została z ponad stu nadesłanych zgłoszeń. To trzecie spotkanie w ramach inicjatywy „Startupy w Pałacu”. W pierwszym spotkaniu młodych przedsiębiorców w Pałacu Prezydenckim nie było ograniczeń dotyczących zgłoszeń. Za drugim razem organizatorzy zaprosili start-upy kierujące swoje produkty do klienta biznesowego B2B. Tym razem celem było wyłonienie przedsiębiorców, którzy chcą ze swoimi projektami wyjść na rynek globalny. Stąd wydarzenie o nazwie Startupy w Pałacu Globalnie.

Lista 10 start-upów:

AISENS – start-up rozwija sensory wspierające rehabilitację pacjentów

Born Electric – firma tworzy system napędowy z alternatywnym, innowacyjnym rozwiązaniem sterowania wraz z multifunkcyjną baterią. System ten jest odpowiedzią na nowoczesny napęd do istniejących lekkich pojazdów spalinowych.

DrOmnibus – pomysłodawcy tworzą aplikacje wspierające edukację i terapię dzieci ze specjalnymi potrzebami. Aplikacje DrOmnibus składają się z setek i tysięcy zadań, zabranych w atrakcyjne dla dziecka gry oraz system monitorowania postępów i organizer dla nauczyciela/ terapeuty.

LGM S.A. – start-up pracuje nad technologią sterowania mocą pozwalającą uzyskać więcej mocy z generatorów energii elektrycznej.

Quantum Lab – pomysłodawcy rozwijają technologię rozpoznawania emocji

Nanoceramics – spółka wykorzystuje materiały magnetycznie miękkie do zastosowań jako komponenty w elektronice

Synerise – platforma typu Revenue Performance Management, która zwiększa efektywność działań marketingowych poprzez personalizowaną komunikację z klientami

Telemedi.co – firma oferuje zdalne konsultacje z lekarzami poprzez video/audio/chat.

Virtual Power Plant – opracowała inteligentne narzędzia pozwalające na dostosowywanie zużycia energii elektrycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych do ich zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu odczuwalnego przez ludzi komfortu

Unified API

Wielki finał w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego już 4 października. Cykliczne spotkania w odbywają się z inicjatywy fundacji Startup Poland.

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Pobieranie danych ...