MamBiznes.pl

Globalny akcelerator start-upów wchodzi do Polski

Pobieranie danych ...

MassChallenge, jeden z największych na świecie akceleratorów dla startupów technologicznych, rozpoczyna współpracę z Fundacją Przedsiębiorczości Technologicznej oraz PKO Bankiem Polskim. Jej celem jest wsparcie rozwoju środowiska startupowego w Europie i wzmocnienie polskiego ekosystemu innowacji. Pierwszym etapem wprowadzenia akceleratora do Polski będzie program Bridge to MassChallenge, do którego nabór rozpocznie się wczesną jesienią 2018.

Polska jest drugim po Wielkiej Brytanii krajem w Unii Europejskiej, w którym realizowany będzie program MassChallenge. Na świecie projekt wspierają m.in. takie firmy jak IBM, Microsoft, Bosch czy Procter&Gamble. Start programu ogłoszono w trakcie odbywającego się w Krakowie kongresu Impact’17.  Pierwszy akcelerator MassChallenge uruchomiono w Bostonie w 2010 r. Program sukcesywnie zwiększa swój zasięg, działając m.in. w Londynie, Meksyku, Jerozolimie i Lozannie. Do tej pory w ramach projektu wsparcie uzyskało ponad 1200 startupów, które zebrały 2 mld USD finansowania, wygenerowały ponad 900 mln USD przychodu i stworzyły 65 tys. miejsc pracy. Operatorem programu w Polsce jest Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, odpowiedzialna m.in. za realizację akceleratora MIT Enterprise Forum Poland, w ramach którego wsparcie otrzymało dotychczas niemal 50 młodych, innowacyjnych polskich przedsiębiorstw.

Bridge to MassChallenge to pierwszy krok do zbudowania marki MassChallenge Poland. W pilotażowej edycji programu akcelerację przejdzie 25 startupów technologicznych. W kolejnych etapach zostanie uruchomiony kompleksowy stacjonarny program akceleracyjny, do którego rocznie rekrutowanych będzie nawet 80 zespołów z regionu CEE, rozwijających stosunkowo już dojrzałe startupy generujące przychody. Pierwszym partnerem projektu w Polsce został PKO Bank Polski, który z dużym zaangażowaniem wspiera pomysły młodych przedsiębiorców rozwijających innowacyjne technologie i prezentujących nieszablonowy sposób myślenia.

Pobieranie danych ...