Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kolejkowo pozyskało ponad 3 mln zł z emisji akcji i przygotowuje się do debiutu giełdowego

Kolejkowo

Kolejkowo to sieć zaawansowanych wystaw makiet kolejkowych, które są odwzorowaniem gwarnego miasta. Spółka właśnie pozyskała 3,1 mln zł w ramach emisji akcji i zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.

Obecnie Kolejkowo ma dwie wystawy, we Wrocławiu i w Gliwicach. Rocznie odwiedza je ponad 340 tys. gości. Ponadto, w marcu 2024 roku otworzono modelarnię w Jeleniej Górze. Sukces emisji akcji i pozyskanie ponad 3 mln zł pozwoli na otwarcie nowej wystawy w Warszawie. Dodatkowo, pod koniec bieżącego roku spółka zamierza zadebiutować na rynku alternatywnym.

„Wielkim, pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie pierwszy etap emisji akcji, adresowany do obecnych akcjonariuszy. Złożyli oni zapisy na 95 proc. oferowanych akcji, w ciągu tygodnia zebraliśmy 3 mln zł. Przerosło to moje najbardziej optymistyczne założenia. W bezpośrednich rozmowach inwestorzy bardzo dobrze oceniali komunikację spółki, sprawność w realizacji przedsięwzięć oraz systematycznie rosnące wyniki finansowe” – podsumował emisję akcji Jakub Paczyński, prezes Kolejkowo.

Warto przeczytać: Wyższe przychody i zysk netto Ekipy Holding w I kwartale 2024 roku. Spółka pracuje nad kilkoma dużymi projektami

Kolejkowo idzie po więcej

Kolejkowo od lat odwzorowuje miasta w postaci makiet kolejkowych. Obecnie ma dwie wystawy, we Wrocławiu i Gliwicach. Od blisko roku trwają prace nad kolejną, która będzie mieć miejsce w Warszawie. Twórcy już przygotowali kilkanaście dużych miniatur warszawskich budynków między innymi Zamek Królewski, kamienice rynku, Most Poniatowskiego, Kościół Najświętszego Zbawiciela. Wykonali ponad 3 tys. figurek ludzi oraz przygotowali wiele elementów sterowania i elektryki do makiet.

Pozyskane środki z emisji zostaną przeznaczone na sfinansowanie tego celu. Uruchomienie nowej lokalizacji jest nadrzędnym celem inwestycyjnym spółki w 2024 roku. Kolejkowo posiada podpisaną umowę najmu lokalu w ścisłym centrum Warszawy. Natomiast pozostała część środków zostanie zainwestowana w tworzenie miniatur do gdańskiej lokalizacji lub rozwój obecnych.

„Dzięki inwestorom ten biznes rozwija się dużo szybciej. Zaufanie, którym obdarzyli spółkę buduje i motywuje do dalszego działania. Wiem, że na mnie, prezesie Kolejkowa, spoczywa odpowiedzialność za zainwestowane środki. Mam świadomość, że inwestorzy kupują akcje, aby pomnażać swoje oszczędności. Od ponad roku przygotowuję spółkę do debiutu giełdowego, aby akcjonariusze handlowali swobodnie akcjami na rynku publicznym, poprzez m.in. zmianę prowadzenia księgowości, współpracę z Autoryzowanym Doradcą, wdrożeniem relacji inwestorskich. Debiut na NewConnect planujemy na IV kwartał 2024” – deklaruje Jakub Paczyński.

W 2023 roku Kolejkowo wypracowało 12,1 mln zł przychodów ze sprzedaży (+29% rdr) oraz zysk ze sprzedaży na poziomie 3,1 mln zł (+37% rdr). Spółka w swojej historii dzieliła się już zyskiem z akcjonariuszami za rok 2019 i 2022. Zarząd z zysku osiągniętego w 2023 roku planuje wypłatę dywidendy.

Źródło grafiki: Spółka

Warto przeczytać: Prestiżowy kontrakt Scanway. Opracuje dwa teleskopy dla firmy z Korei Południowej

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.