Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Konsolidacja na polskim rynku ubezpieczeń. Punkta przejmuje bydgoski Inotis

Grupa Punkta wzmacnia swoją działalność, by zwiększyć kompleksowość oferty. Firma poinformowała o akwizycji Inotis, jednego z największych krajowych likwidatorów szkód.

Punkta to jedna z wiodących platform ubezpieczeniowych. W swojej ofercie ma rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Oprócz usług dystrybucyjnych i administracyjnych, w niedalekiej przyszłości poszerzy ofertę. Mowa o kompletnym serwisie szkodowym, który zapewni przejęcie spółki Inotis.

Wzmocnienie pozycji rynkowej

Inotis została założona w 2005 roku. Od tego czasu z powodzeniem funkcjonuje na krajowych rynku, realizując procesy likwidacji szkód komunikacyjnych, majątkowych, ale także specjalistyczno-technicznych. Spółka jest jednym z największych krajowych podmiotów świadczących tego typu usługi. W jej ramach funkcjonuje blisko 400 mobilnych rzeczoznawców. Akwizycja spółki wpisuje się w długofalową strategię rozwoju Grupy Punkta.

„Nie boimy się ambitnych celów i jesteśmy konsekwentni w dążeniu do nich. Stawiamy na dynamiczny wzrost grupy, opartej na solidnych, cyfrowych fundamentach, dzięki czemu możemy oferować produkty szyte na miarę i technologicznie wyprzedzać konkurentów. Dołączenie Inotis do Grupy Punkta w zdecydowanym stopniu zwiększa zarówno nasze możliwości operacyjne, jak i skalę biznesu” – mówi Michał Daniluk, Head of M&A Grupy Punkta.

Kompleksowa oferta

Inwestycja ma na celu stworzenie kompleksowej oferty dla klientów Punkta. Szacuje się, że dzięki niej liczba likwidowanych szkód w jej ramach wzrośnie o 53% w stosunku do aktualnej wartości. 

„Nasza ostatnia transakcja integrująca INOTIS z grupą cieszy mnie szczególnie, ponieważ kończy ona budowę kompletnego serwisu szkodowego obejmującego zarówno likwidację merytoryczną jak i techniczną. INOTIS wraz ze specjalistami oraz rozległą siecią rzeczoznawców działających na terenie całego kraju dopełnia istotny punkt naszej strategii rozwoju przyjętej jeszcze w 2018 r. Grupa Punkta kieruje dzisiaj swoją ofertę do szeroko rozumianego rynku ubezpieczeniowego, również poza granicami kraju, gwarantując wysokiej jakości obsługę teraz już ponad 200 tys. szkód z różnych rodzajów ryzyk rocznie. Po tej transakcji jako Grupa staliśmy się czołowym podmiotem tego typu aktywności w Polsce, z bardzo dobrą perspektywą na rynki europejskie” – wskazuje Roman Czarnowski, Head of Corpo Punkta Group.

Warto przeczytać: Polski startup ubezpieczeniowy otrzyma solidne wsparcie. Fundusz Movens Capital inwestuje w Trasti

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.