Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Krakowski scale-up dostarcza specjalistów IT. Talent Alpha przekracza symboliczną liczbę partnerów

Talent Alpha

Już 1000 firm z 55 krajów świata jest obecnych na platformie Talent Alpha. Firma łączy strony popytu i podaży na rynku usług IT.

Talent Alpha to jedna z największych sieci firm świadczących usługi IT. Na platformie dostępnych jest ponad 80 tys. specjalistów z branży IT. Za pośrednictwem rozwiązania firmy mogą również zarządzać swoimi dostawcami i kandydatami na pracowników. Dla mniejszych firm Talent Alpha jest szansą na współpracę z dużymi graczami IT i udział w atrakcyjnych projektach. 

80% specjalistów obecnych na platformie pochodzi z Europy Środkowo-Wschodniej. Rozwiązanie zaczyna wzbudzać również zainteresowanie podmiotów z innych regionów. Należą do nich Indie, Kanada, Afganistan, Argentyna, Meksyk, Australia czy Republika Południowej Afryki.

Warto przeczytać: XTB stawia na autorską platformę xStation. Fintech ostatecznie wyłącza dostęp do MetaTrader

1000 partnerów Talent Alpha

Jesienią krakowski scale-up świętował swoje pięciolecie. Teraz firma ma kolejną okazję do radości. Właśnie ogłoszono dołączenie tysięcznego partnera do platformy. To, co zachęca do współpracy z Talent Alpha, to możliwość zareagowania na każdą nieprzewidzianą sytuację. Platforma sprawdza się szczególnie w sytuacjach kryzysowych, na przykład gdy szybko trzeba wdrożyć nową usługę. Jest także pomocna w przypadku zapotrzebowania na niszowe kompetencje.

„Talent Alpha bardzo dynamicznie rośnie, co oznacza więcej korzyści dla klientów – zarówno w obszarze outsourcingu IT, jak i rekrutacji. Przede wszystkim jedna umowa otwiera drzwi do współpracy ze sprawdzonymi, wyspecjalizowanymi partnerami z całego świata. Mamy dostęp do ich niewykorzystanych zasobów w czasie rzeczywistym. Szacujemy, że codziennie w naszym ekosystemie jest nawet do 8 tys. specjalistów, którzy mogą zacząć pracę od zaraz. Mówimy głównie o ekspertach, za którymi stoi konkretna firma, a nie o freelancerach. To ogromna siła, którą często wykorzystują nasi klienci, by swobodnie planować nawet bardzo ambitne projekty IT, nie bojąc się, że zabraknie im zasobów” – mówi Agnieszka Porębska, prezes Talent Alpha.

Wsparcie dla małych podmiotów

Talent Alpha wspiera także małe i średnie podmioty branży IT. Poprzez platformę daje im możliwość wzbudzenia zainteresowania największych rynkowych graczy. Dzięki temu mają oni szansę na udział w dużych, ambitnych projektach.

„Zależy nam, by wspierać naszych partnerów i otwierać przed nimi nowe szanse. Ostatnio obliczyliśmy wspólnie z jednym ze stałych partnerów, że dzięki Talent Alpha wygenerował on około 9 mln PLN dodatkowego obrotu. To dla nas wielka satysfakcja” – komentuje Julita Iks, szefowa działu delivery w Talent Alpha.

Dla małych dostawców mających problemy z utrzymaniem się na rynku scale-up uruchomił darmową aplikację SME Cloud. Można na niej w prosty sposób opublikować swoje potrzeby czy odszukać konkretnych specjalistów. 

Warto przeczytać: Trzeci fundusz od bValue. Jest pierwszym tego typu podmiotem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.