Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pies-robot, elektryczny SUV Xiaomi i przypinka AI. Echa Mobile World Congress 2024

Mobile World Congress

Największe targi urządzeń mobilnych na świecie właśnie się zakończyły. Podczas tegorocznej edycji Mobile World Congress w Barcelonie pojawiły się rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, ale nie tylko. Producenci, obok funkcjonalności, postawili również na wizualne zaskoczenie.

Mobile World Congress to coroczne targi dla branży mobilnej, które odbywają się w Barcelonie. Ich termin to zazwyczaj końcówka lutego lub początek marca. Wydarzenie to świetna okazja dla producentów do prezentacji nowych rozwiązań, nad którymi pracują. Trafiają na podatny grunt, ponieważ corocznie na targach obecnych jest około 100 tys. osób. Przedstawiamy kilka ciekawych innowacji, które zaprezentowano podczas tegorocznej edycji.

AI Pin od firmy Humane

Pomoc sztucznej inteligencji zawsze pod ręką, a właściwie pod brodą? Z takiego założenia wyszła firma Humane. AI Pin ma formę przypinki, którą z łatwością można podpiąć do ubrania. Nie jest to jednak ozdobny gadżet, a urządzenie wyposażone w sztuczną inteligencję. Z chęcią udzieli pomocy, odpowiadając na zadawane pytania. Wyposażone jest także w aparat i projektor. Dzięki niemu treści może wyświetlać na wysuniętej przez użytkownika dłoni. AI Pin umożliwia także sterowanie aplikacją za pomocą gestów.

Pies-robot od Tecno

Kto powiedział, że inteligentne roboty nie mogą przynajmniej próbować zastąpić zwierząt? Na pewno nie firma Tecno, której robot Tecno Dynamic 1 wzbudził na MWC spore zainteresowanie. Jego kształt jest według producenta inspirowany owczarkiem niemieckim. Podczas pokazu robot-pies podawał łapę konkretnym osobom, skakał i tańczył do rytmu. Czy jest w stanie oddać miłość i wierność prawdziwego psa? To wątpliwe, lecz bez wątpienia znajdą się miłośnicy również dla psów-robotów, które tworzą także inne firmy.

Xiaomi SU7

Ta prezentacja to z pewnością jedna z najbardziej popularnych podczas tej edycji Mobile World Congress. Pierwszy w historii samochód elektryczny od Xiaomi został pokazany Europejczykom. SU7 nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży i nawet nie wiadomo czy będzie sprzedawany w Europie. Xiaomi zajęło jednak centralną część targów, chcąc mocno zaakcentować swoje wejście na rynek pojazdów elektrycznych.

Warto przeczytać: Okryty tajemnicą projekt Apple zniknie równie po cichu? Gigant wycofuje się z budowy pojazdów elektrycznych

Owiń sobie smartfon wokół nadgarstka

Smartwatche i opaski to już dla wielu stały element ubioru. Motorola chce pójść jednak o krok dalej i stworzyła telefon, który można owinąć wokół nadgarstka. Jest to możliwe dzięki zawiasowi, który zgina się podobnie do ludzkiego kręgosłupa. W zależności od trybu zgięcia zmienia się także interfejs smartfona, tak by zapewnić pełną wygodę użytkowania. Zadbano także o aspekt wizualny — telefon ma funkcję dostosowania tła do ubioru użytkownika.

Źródło grafiki: Mobile World Congress

Warto przeczytać: Zaskakujący ruch w sektorze AI. Microsoft wspiera rywala ChatGPT

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.