Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polmedi realizuje swoje zapowiedzi. Startuje z platformą leczenia ran online

Zapowiadane wsparcie technologiczne dla polskich szpitali staje się faktem. Spółka Polmedi uruchamia serwis PoradniaRan.pl. Wraz z aplikacją iWound stworzy kompleksowy system opieki nad każdym rodzajem rany przewlekłej.

Polmedi Group to spółka specjalizująca się we wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań z zakresu leczenia ran pooperacyjnych i przewlekłych. Jest twórcą aplikacji iWound. Jest ona nie tylko rozwiązaniem monitorującym rany pacjentów pooperacyjnych. Przeciwnie, stanowi kompleksowy system telemedyczny, a jego szpitalne wersje są stosowane przez pierwsze polskie placówki. 

Niedawno pisaliśmy o planach zwiększenia pomocy Polmedi dla sektora zdrowotnego w Polsce. Teraz można śmiało uznać, że te zapowiedzi stają się rzeczywistością.

Warto przeczytać: Spółka Polmedi chce zwiększyć zasięg działania. Zapowiada większe wsparcie technologiczne dla polskich szpitali

Platforma PoradniaRan.pl

Stworzony przez Polmedi serwis PoradniaRan.pl jest odpowiedzią na ograniczony dostęp do specjalistów z zakresu leczenia ran w Polsce. Na portalu dostępni są lekarze i pielęgniarki znajdujący się także w aplikacji iWound. Dla nich to także ułatwienie, dzięki narzędziu mogą leczyć pacjentów znacznie od nich oddalonych. Portal w połączeniu z aplikacją iWound daje także możliwości prowadzenia leczenia o wyższej jakości.

„Duże miasta, oprócz służby zdrowia dostępnej na NFZ, posiadają ogromną bazę specjalistów z tego zakresu dostępnych prywatnie. Dużo gorzej wygląda sytuacja w małych miejscowościach i na wsiach. W niektórych powiatach trudno znaleźć choćby jeden gabinet opieki nad raną przewlekłą. Tam nasze nowe rozwiązanie zdecydowanie eliminuje problem braku specjalistów na danym terenie” – mówi Piotr Piątek, jeden z członków zarządu Polmedi Group.

Rozwój serwisu

Serwis umożliwia nie tylko otrzymanie zdalnej diagnozy, ale oferuje także jej ciągły nadzór. Aktualnie znajduje się na nim 50 specjalistów, którzy oferują zdalną diagnozę. Oprócz tego za jego pośrednictwem można umówić się na stacjonarną wizytę. Taką funkcjonalność oferuje 200 specjalistów. Twórcom zależało, by ich placówki były równomiernie rozłożone na mapie Polski. Szacują, że w całym kraju taką pomoc może świadczyć około pół tysiąca medyków. I taką ich liczbę w serwisie zamierzają w przyszłości osiągnąć.

„W najbliższych miesiącach będziemy skupiać się na rozwoju projektu w kraju. Dopiero następnym krokiem będzie wyruszenie z naszymi rozwiązaniami poza granice Polski. Aplikacja iWound ma za sobą krótki pilotaż wdrożenia w jednym ze szpitali powiatowych w Niemczech i posiada dwie obce wersje językowe – niemiecką oraz angielską. W przygotowaniu jest opcja ukraińska. Zasada działania zarówno serwisu PoradniaRan.pl, jak i samej aplikacji iWound jest możliwa do powielania na całym świecie” – podsumowuje Marcin Cieślak z Polmedi Group.

Na portalu dostępne są zarówno usługi refundowane przez NFZ, jak i wizyty prywatne. Stawki tych drugich ustalane są indywidualnie na podstawie analizy danego przypadku rany. Przedstawicielom Polmedi zależy na objęciu refundacją NFZ jak największej ilości zabiegów.

Warto przeczytać: Udany debiut giełdowy Tempus AI. Firma wspierana przez Google przyciągnęła sporo inwestorów

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.