Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

PsiBufet wybuduje fabrykę w Zabrzu. Zatrudnienie znajdzie w niej kilkaset osób

Produkcja świeżych, indywidualnych posiłków dla czworonogów z całej kontynentalnej Europy. To założenia dla powstającej w Zabrzu nowej fabryki marki PsiBufet.

PsiBufet to polska marka, która oferuje świeże jedzenie dla psów. Jego dostarczenie odbywa się bezpośrednio do konsumenta w modelu D2C. Od 2023 roku marka jest własnością brytyjskiej firmy Butternut Box. To lider rynku sprzedaży świeżej karmy dla psów w Europie. Oprócz Wielkiej Brytanii i Polski, produkty brytyjskiej firmy są dostępne na rynkach w Irlandii, Belgii, Holandii i Niemczech.

Warto przeczytać: Grupa cyber_Folks podała dane finansowe za I kwartał. Zysk netto wyższy o ponad 70%

PsiBufet i Butternut Box rozwijają działalność

Ekspansja produktów na kolejne europejskie rynki wymaga zwiększenia mocy produkcyjnych. Kierownictwo Butternut Box zadecydowało, że nowa fabryka marki PsiBufet i Butternut Box powstanie w Polsce. Za jej najdogodniejszą lokalizację uznano Zabrze.

„Nasze posiłki powstają dzisiaj w Rudie’s Kitchen w Doncaster, w Wielkiej Brytanii, jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących psią karmę w Europie. Rozwijamy się bardzo dynamicznie i kolejna fabryka jest konieczna, aby sprostać wyzwaniu rosnącego popytu. Polska jest dla nas kluczowym rynkiem i cieszę się, że staje się regionalnym hubem dla działalności Butternut Box. Produkcja w Zabrzu pozwoli nam jeszcze szybciej dostarczać świeżą karmę do setek tysięcy psów z Niemiec, a także innych krajów kontynentalnej Europy” – mówi David Nolan, założyciel i CEO Butternut Box.

Fabryka w Zabrzu

Obiekt powstanie w CTPark Zabrze, który wchodzi w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Właścicielem parku jest firma CTP. To notowany na giełdzie, największy w Europie deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych. Powierzchnia zakładu wyniesie prawie 40 tys. m kw., a pracować w nim ma docelowo kilkaset osób. 

„Po wyborze Polski jako najlepszej lokalizacji dla zakładu produkcyjnego, Górny Śląsk stał się naszym faworytem. To duży rynek pracy, pełen wysoko wykwalifikowanych pracowników, z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Sam CTPark Zabrze znajduje się z kolei w bliskiej odległości skrzyżowania autostrad A1 i A4, pozwalając na szybką dostawę posiłków do psów z całej Polski, Niemiec oraz innych krajów Europy. Dużą rolę przy wyborze terenu na inwestycję odegrał też fakt możliwości otrzymania pomocy publicznej. Otrzymaliśmy też wsparcie od miasta i całego regionu oraz niezastąpione doradztwo komercyjne ze strony CTP” – mówi Piotr Wawrysiuk, założyciel PsiBufet.

Fabryka powstaje dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez Butternut Box. Jego kwota to 280 mln funtów. Wsparcia udzielili fundusz General Atlantic oraz dotychczasowy inwestor firmy L Catterton. Firmy szacują, że pierwsze dostawy produktów z nowej fabryki dotrą do klientów w połowie 2025 roku.

Warto przeczytać: Nowy lek od Bioceltix coraz bliżej. Pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.