Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Bezpłatne szkolenia z wiedzy biznesowej dla przedsiębiorców. Poznaj Akademię PARP

Kursy dla przedsiębiorców

Akademia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje bezpłatne szkolenia online, w ramach których można uzyskać podstawową wiedzę biznesową. Jest to świetna propozycja nie tylko dla osób prowadzących już własny biznes, ale również dla tych, którzy chcą założyć własną działalność.

Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Osoby planujące własny biznes. To właśnie do nich skierowana jest Akademia PARP, w ramach której można wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach online na temat wiedzy biznesowej. Aktualnie jest już dostępnych blisko 70 kursów. Wystarczy zalogować się na stronie Akademii, aby móc w pełni korzystać z dostępnej i darmowej wiedzy. Kursy zostały podzielone na kilka głównych kategorii:

  • Finanse,
  • Marketing,
  • Prawo,
  • Zarządzanie,
  • Kompetencje.

Największą popularnością na platformie cieszy się kurs „Jak założyć własną firmę” czy „Techniki Sprzedaży”. Dotychczas na szkolenia online zapisało się już ponad 550 tys. osób, a PARP wciąż poszerza swoją ofertę. Wśród ostatnio dodanych warto wymienić kurs dotyczący wyzwań transformacji cyfrowej.

„Akademia została stworzona z myślą o rozwijaniu umiejętności biznesowych zarówno wśród osób indywidualnych, rozpoczynających karierę zawodową, jak i firm poszukujących sposobności podnoszenia kwalifikacji swoich zespołów. Na kursy zapisało się już ponad 552 tys. osób. Aż 17 170 osób wysłało do Akademii propozycje nowych kursów. Wydano ponad 186 tys. certyfikatów z ukończonych kursów” – czytamy na stronie Akademii.

Warto przeczytać: Ekspert radzi: jak efektywnie i skutecznie przeznaczyć środki na reklamę własnego biznesu

Kursy dla przedsiębiorców

Nie istnieje przepis na sukces przy zakładaniu własnego biznesu. Jednak każdy przedsiębiorca, zarówno mikro, jak i osoby prowadzące większe firmy, powinny mieć podstawową wiedzę biznesową. Akademia PARP wyszła naprzeciw i oferuje bezpłatne szkolenia online z tego zakresu. Kluczowe w tym przypadku było wdrożenie strategii digitalizacji nauki. Jak podkreślono, e-learning rewolucjonizuje dotychczasowy model zdobywania wiedzy.

Aktualnie na Akademii PARP dostępnych jest 68 kursów online w 5 kategoriach. Szkolenia dotyczą podstawowej wiedzy jak założyć własną firmę, ale również poruszają zakres prawa pracy czy strategii marketingowych. Przykładowo w kategorii „Finanse” przedsiębiorca może dowiedzieć się jak skonstruować budżet firmowy czy też jak pozyskać zewnętrzne finansowanie z funduszy UE.

„Oferta Akademii PARP jest stale poszerzana, odpowiadając na dynamiczne zmiany w świecie biznesu i potrzeby szkoleniowe firm z sektora MŚP. To miejsce, które nieustannie adaptuje się do nowych wyzwań, kreując ścieżki edukacyjne, które nie tylko spełniają obecne potrzeby, lecz także antycypują te nadchodzące. Poprzez inwestycję w swój rozwój za pośrednictwem Akademii PARP, można nie tylko zdobyć przewagę na rynku pracy, lecz również otworzyć sobie drogę do sukcesu zawodowego bez ograniczeń czasowych i przestrzennych” – czytamy dalej na stronie.

Dotychczas na szkolenia Akademii PARP zapisało się ponad 552 tys. osób i wydano około 186 tys. certyfikatów. Przedsiębiorcy na platformie znajdą nie tylko szkolenia, ale również eksperckie materiały wideo.

Kursy dla przedsiębiorców

Źródło: Akademia PARP

Jak skorzystać z Akademii PARP?

Skoro działalność gospodarczą można założyć online w prosty sposób, to również udział w szkoleniach nie jest trudny. Wystarczy zalogować się do platformy, podając swój adres e-mail oraz imię i nazwisko. Warto podać swoje prawdziwe dane, ponieważ później będą one widoczne na certyfikacie ukończenia danego kursu.

Osoba zalogowana może wykonywać szkolenia w dowolnej kolejności i w wybranej przez siebie kategorii. Przy każdym z nich zamieszczono ile potrwa dany kurs oraz kto jest jego autorem.

Akademia PARP w praktyce jest dla każdej osoby, która chce zdobyć bądź poszerzyć swoją wiedzę biznesową. Jest to również niezbędna edukacja dla każdego przedsiębiorcy.

Warto przeczytać: Słaba kondycja polskich przedsiębiorstw w 2023 roku. Kolejny może przynieść poprawę

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.