Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

50 mln euro na wsparcie firm technologicznych z Europy Środkowej. Rusza Full Speed Ventures

full speed ventures

Pomoc w rozwoju firm technologicznych — to założenia funduszu Full Speed Ventures. Na swoje działania planuje przeznaczyć 50 mln euro.

Założycielami funduszu są Wojciech Fedorowicz i Daniel Star. Do dalszych działań skłonił ich sukces pierwszego funduszu. Pomógł on rozwinąć działalność startupom z obszaru cyberbezpieczeństwa i technologii medycznej.

Do beneficjentów pierwszego funduszu należą między innymi StethoMe, TYLKO i Neptune. Dzięki środkom w wysokości 50 mln euro Fedorowicz i Star zamierzają pomóc kolejnym startupom w rozwoju innowacyjnych technologii. Inwestycje będą obejmować firmy z Europy Środkowej.

Warto przeczytać: Biedronka wybrała polski startup z obszaru HR Tech do współpracy przy procesach rekrutacyjnych

Filozofia działania Full Speed Ventures 

Na wsparcie od Full Speed Ventures mogą liczyć firmy w początkowej fazie działania o dużym potencjale rozwoju. Głównym założeniem jest pomoc przedsięwzięciom, które rozwiązują ważny problem, jednocześnie dostarczając na rynek unikalne rozwiązania. W opinii Full Speed Ventures takie połączenie daje firmie możliwość, by stać się regionalnym liderem w swojej branży.

Początkowo fundusz będzie inwestować zazwyczaj kwoty od 1 do 4 mln euro. Utrzymuje jednak znaczne rezerwy tak, by w razie potrzeby udzielić firmom dodatkowego wsparcia. Zastrzega jednocześnie, że w przypadku dużego potencjału spółek, kwoty początkowej inwestycji mogą być większe.

„Nasza filozofia opiera się na dokonywaniu małej liczby znaczących i selektywnych inwestycji, w ramach których możemy zapewnić szerokie, praktyczne i skoncentrowane na realizacji wsparcie” – komentuje Full Speed Ventures.

Full Speed Ventures jako swój obszar działania wskazuje Europę Środkowo-Wschodnią. Priorytet w otrzymaniu finansowania mają jednak firmy silnie powiązane z rynkiem polskim

Źródło grafiki: LinkedIn

Warto przeczytać: Rynek brytyjskich jednorożców kurczy się od dłuższego czasu. Brakuje finansowania na innowacyjne technologie

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.