Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nowy członek rady nadzorczej startupu eGabinet. Dawid Sukacz wesprze firmę w ekspansji zagranicznej

egabinet

Startup eGabinet po raz kolejny wzmacnia swoją radę nadzorczą. Do zespołu dołączył Dawid Sukacz, doświadczony inwestor i partner zarządzający funduszu private equity 21 Concordia.

Niedawno do rady nadzorczej startupu z branży medtech dołączył Karol Sadaj. Odpowiada on za sukcesy takich firm jak Uber, Revolut oraz Aion Bank. Teraz eGabinet pozyskał kolejne, kluczowe nazwisko. Na pokład startupu wchodzi Dawid Sukacz, wieloletni inwestor i partner zarządzający funduszu private equity 21 Concordia. Będzie on wspierać firmę w międzynarodowej ekspansji oraz rozszerzeniu ekosystemu usług i funkcjonalności.

„(…) niedawno zaprosiłem do rady nadzorczej eGabinet Karola Sadaja, związanego wcześniej z m.in.  Revolut czy Aion Bank, a teraz dołącza do nas Dawid Sukacz. Dawid posiada ponad 20 letnie doświadczenie w obszarze rynków kapitałowych. Jako partner zarządzający w 21 Concordia, a wcześniej prezes zarządu BBI Capital, od zawsze patrzył na biznesy w kontekście globalnym. Jego wiedza i znajomość rynku będzie dla nas kluczowa nie tylko w międzynarodowej ekspansji, ale także rozszerzeniu funkcjonalności naszej platformy, jak i usług dodatkowych” – komentuje Piotr Strychalski, CEO eGabinet.

Jeszcze na początku roku eGabinet pozyskał finansowanie od aniołów biznesu w wysokości 2,4 mln zł. Kapitał ma zostać przeznaczony na wspomnianą ekspansję zagraniczną.

Warto przeczytać: Startup eGabinet nawiązuje kluczową współpracę i poszerza swoją ofertę o kompleksowe rozwiązania IT

Kolejny, strategiczny krok startupu

eGabinet, startup z branży medtech, jest dostawcą kompleksowego rozwiązania do zarządzania placówkami medycznymi oraz dokumentacją pacjentów. W ubiegłym roku zanotowano 100% wzrost liczby lekarzy korzystających z ich oprogramowania, a także o ponad 40% zwiększony wolumen obsłużonych wizyt. Aby jeszcze ułatwić pracę lekarzom, w marcu podpisano umowę z firmą Infomex. Dzięki temu poszerzono ofertę o najem sprzętu informatycznego z certyfikacjami medycznymi oraz zabezpieczenie cybersecurity przechowywanych przez placówki danych pacjentów.

Umacniając swoją pozycję w dziedzinie oprogramowania dla placówek medycznych, do rady nadzorczej dołączył niedawno Karol Sadaj. Kolejną osobą, która wzmocni zespół będzie Dawid Sukacz. Swoje doświadczenie zdobywał między innymi w Biurze Maklerskim Certus, prywatnym banku inwestycyjnym Wood&Company, a także pełniąc funkcję prezesa zarządu notowanego na GPW funduszu inwestycyjnego BBI Capital. Od 2010 roku związany jest z funduszem private equity 21 Concordia.

„Poznaliśmy się z Piotrem przez wspólnych znajomych i już od dłuższego czasu rozmawiamy o rozwoju eGabinet. Zawsze starałem się służyć mu radą i wsparciem, dlatego gdy zaproponował mi dołączenie do rady nadzorczej i wskazał konkretne obszary, w jakich przyda się moje zaangażowanie, z chęcią przystałem na propozycję. Postrzegam eGabinet, nie tylko jako SaaS oferujący oprogramowanie medyczne, ale przede wszystkim jako spółkę mającą ogromny potencjał na zbudowanie szerokiego ekosystemu usług i funkcjonalności dla placówek medycznych” – komentuje Dawid Sukacz.

Warto przeczytać: Karol Sadaj, który pracował dla Ubera i Revoluta, dołącza do rady nadzorczej polskiego startupu eGabinet

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.