Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski fundusz wspiera chorwacki startup. Inovo.vc widzi potencjał w projekcie Pythagora

Pythagora

Fundusz Inovo.vc wziął udział w ostatniej rundzie finansowania chorwackiego startupu Pythagora. To jego pierwsza inwestycja na rynku bałkańskim, który przejawia w ostatnim czasie duży potencjał.

Pythagora to startup z Chorwacji. Oferuje możliwości tworzenia zaawansowanych aplikacji od zera. Wykorzystuje do tego sztuczną inteligencję, która podczas „rozmowy” z klientem bada jego potrzeby. Na tej podstawie jest w stanie stworzyć aplikacje, które liczą ponad 5000 linii kodu. A potencjał narzędzia rośnie z dnia na dzień. Obecnie korzysta z niegp już ponad 30 tys. użytkowników.

Warto przeczytać: Perplexity AI chce konkurować z Google. Nowi doradcy startupu mają pomóc w jego szybszym rozwoju

Inovo.vc w rundzie finansowania Pythagora

Startup zakończył właśnie rundę finansowania, gromadząc w jej czasie 4 mln dolarów. Jednym z jej uczestników był polski fundusz Inovo.vc. O tym fakcie poinformował na swoim profilu w serwisie LinkedIn jeden z członków funduszu, Maciej Małysz. 

We wpisie podkreślił fachowość zespołu tworzącego startup Pythagora. Docenił także to, że potrafi on połączyć oczekiwania inwestorów z potrzebami użytkowników narzędzi AI. Te cechy sprawiają, że Inovo.vc widzi w startupie olbrzymi potencjał i zdecydowało się wesprzeć go środkami finansowymi.

Nie tylko Pythagora

Ostatnia inwestycja Inovo.vc jest również zgodna z rynkowymi trendami. A te dla projektów z Chorwacji są ostatnio wyjątkowo korzystne. Jak informowaliśmy niedawno, inny chorwacki startup Project 3 Mobility zamknął rekordową rundę finansowania. Jej kwota wyniosła 100 mln euro. Środki posłużą na zaprojektowanie własnego pojazdu autonomicznego.

Jak widać, startupy z regionu bałkańskiego zwracają uwagę inwestorów. Jeśli projekt Pythagora odniesie sukces, to można założyć, że również i polskie fundusze będą częściej obecne na tamtejszej scenie startupów. 

Źródło grafiki: Pythagora/LinkedIn

Warto przeczytać: Nie tylko w Polsce, ale w całym regionie CEE odnotowano spadek na rynku VC w I kwartale 2024 roku. Sytuacja nie jest lepsza w pozostałych państwach

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.