Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

ScanTheSun zwycięzcą krajowych eliminacji AIM Congress. Zaprezentuje się na konferencji w Abu Dhabi

scanthesun

Aplikacja, która stworzy optymalny projekt instalacji fotowoltaicznej w minutę dzięki skanowaniu nieba zyskała uznanie jury AIM Congress. ScanTheSun zwyciężyło w krajowych eliminacjach i zaprezentuje się podczas wydarzenia w Abu Dhabi.

Scan The Sun to startup założony w 2020 roku. Jest efektem współpracy fizyka jądrowego z doświadczonym menadżerem korporacyjnym. Dr hab. Ernest Grodner od lat opracowywał rozwiązanie, które zwiększyłoby efektywność w zakresie projektowania instalacji fotowoltaicznych. Na jednym ze spotkań poświęconych pozyskiwaniu funduszy dla startupów poznał Jakuba Leję. Połączone siły zaowocowały powstaniem ScanTheSun.

Aplikacja ScanTheSun jest dostępna do pobrania już w ponad 173 krajach. Z jej pomocą po zeskanowaniu otoczenia w ciągu minuty możemy uzyskać projekt instalacji fotowoltaicznej optymalnej dla miejsca, w którym ją uruchomiliśmy. Zgodnie z zapewnieniami twórców, dzięki optymalnemu ustawieniu paneli, uzyskany w ten sposób projekt pozwala uzyskać do 35% więcej energii niż standardowe rozwiązania. W projekcie uwzględnia również położenie okolicznych budynków. To z kolei zapewni szybszy zwrot z inwestycji w fotowoltaikę.

Warto przeczytać: Mazovian Startup szansą na wsparcie dla innowacyjnych startupów. Ruszyła IV edycja programu

ScanTheSun na AIM Congress

Jakub Leja poinformował na swoim profilu LinkedIn, że startup został wybrany do udziału w AIM Congress w Abu Dhabi jako zwycięzca krajowych eliminacji. To wielka szansa na nawiązanie kontaktów z inwestorami z całego świata. Tegoroczna konferencja odbędzie się w dniach 7-9 maja 2024 roku. Będzie na niej obecnych ponad 10 300 inwestorów ze 174 krajów. Spółka zaprezentuje swoje rozwiązanie podczas specjalnego panelu dla startupów. Oprócz tego będzie miała szansę zawalczyć o nagrody z łącznej puli 60 tys. dolarów.

To nie pierwsze wyróżnienie dla ScanTheSun. Startup działający zaledwie kilka lat zdobył nagrodę R&D Impact 2022. Wygrał także Meet Up Day, gdzie okazał się najlepszy spośród tysiąca startupów. Najważniejszym osiągnięciem spółki było do tej pory zwycięstwo w światowym konkursie UN Habitat World Urban Forum Energy Innovation Challenge w Katowicach.

Źródło grafiki: ScanTheSun/Facebook

Warto przeczytać: Polskie startupy walczą o uznanie arabskich inwestorów. Trwają eliminacje do AIM Congress

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.