Podróż do Wielkiej Brytanii po Brexicie – co trzeba wiedzieć? (Materiał Partnera)

Polacy, którzy często i chętnie podróżują do Wielkiej Brytanii, przyzwyczaili się do minimum formalności związanych z przyjazdem do tego kraju. Sytuacja ta zmieniała się jednak w związku Brexitem – na jego skutek obowiązują zupełnie nowe zasady dotyczące wjazdu i przebywania w UK. Jeśli planujesz wyjazd na Wyspy, to dowiedz się, jakich dokumentów potrzebujesz oraz czego możesz spodziewać się już na miejscu!

Obowiązkowe dokumenty po Brexicie – bez nich nie wjedziesz do Wielkiej Brytanii

Czasy, kiedy aby wjechać na terytorium Wielkiej Brytanii, wystarczyło jedynie przedstawić ważny dowód osobisty, już minęły. Dzisiaj na granicy musisz okazać także paszport, a niekiedy postarać się również o wizę. 

Wiza będzie dla ciebie obowiązkowa, jeżeli zamierzasz przyjechać do Wielkiej Brytanii na dłużej niż 6 miesięcy – w celach naukowych lub zawodowych. Jednak zamierzając zostać tam na krócej, gdy podróżujesz w celach turystycznych, nie musisz dysponować tym dokumentem. 

Jeżeli wybierasz się na Wyspy własnym autem, nie zapomnij o zielonej karcie! Stanowi ona dowód na to, że jesteś objęty polisą OC dla kierowców.

Planujesz pobyt w Wielkiej Brytanii? Zadbaj o wsparcie na wypadek choroby i innych problemów!

Przygotowując dokumenty do podróży, zastanów się także nad wyborem ubezpieczenia turystycznego. Nie spodziewaj się, że EKUZ zapewni ci kompleksowe wsparcie medyczne, jeżeli zachorujesz, zostaniesz poszkodowany w wypadku i będziesz wymagał specjalistycznego leczenia. Gwarantuje to tylko polisa o odpowiednio szerokim zakresie. Aby ją znaleźć, możesz wykorzystać kalkulator ubezpieczeń turystycznych na rankomat.pl.

Jeśli wybierasz się na Wyspy Brytyjskie, to zadbaj o polisę, która obejmuje:

  • pokrycie kosztów ratownictwa na kwotę minimum 5 000 euro oraz kosztów leczenia na kwotę co najmniej 30 000 euro
  • polisę NNW – dzięki temu będziesz mógł liczyć na odszkodowanie, jeżeli na skutek zdarzeń losowych, wypadku odniesiesz szkodę na zdrowiu
  • assistance – jedziesz do Wielkiej Brytanii autem? W takim razie zagwarantuj sobie wsparcie, na wypadek, gdy samochód odmówi Ci posłuszeństwa w trasie
  • OC w życiu prywatnym – nie mając złych zamiarów, możesz nieumyślnie spowodować szkodę i wyrządzić krzywdę osobie trzeciej. OC zapewnia, że koszt odszkodowania zostanie zapłacony przez ubezpieczyciela.

Dlaczego należy zadbać o ubezpieczenie przed wyjazdem do UK?

Podczas podróży do Wielkiej Brytanii może przydać się także ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego – zwłaszcza wtedy, gdy zamierzasz dotrzeć tam samolotem. Jednak to polisa, która gwarantuje pokrycie kosztów opieki medycznej, daje pełne poczucie bezpieczeństwa.

Wynika to między innymi z faktu, że leczenie w Wielkiej Brytanii jest drogie i trzeba za nie zapłacić znacznie więcej niż w Polsce. Dotyczy to chociażby wizyty u stomatologa. Dlatego, aby pobyt w tym kraju nie zakończył się dodatkowym, poważnym wydatkiem, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o podróżowaniu do UK po Brexicie? W takim razie zajrzyj na https://rankomat.pl/turystyka/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie-co-trzeba-wiedziec i dobrze zaplanuj swój wyjazd!

 

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*