Oszczędzanie na emeryturę: wyższe limity wpłat na IKE oraz IKZE w 2024 roku

Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) oraz Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) to jeden z dobrowolnych sposobów na oszczędzanie na emeryturę. Właśnie poznaliśmy limity wpłat na rok 2024.

Niezapomniane prezenty-przeżycia od Katalogu Marzeń. Polska firma rośnie w zawrotnym tempie

Okres świąteczny trwa już w najlepsze, jednak nie każdy ma pomysł na prezent dla swoich najbliższych. Z rozwiązaniem przychodzi polska firma Katalog Marzeń, założona jeszcze w 2009 roku, oferując prezenty w formie przeżyć.

Ważny termin dla przedsiębiorców. Niezapłacone faktury z 2021 roku niebawem ulegną przedawnieniu

Zgodnie z przepisami prawa, faktury wystawione w 2021 roku, które nie zostały opłacone, przedawnią się wraz z końcem roku. Przedsiębiorcy nadal mają możliwość odzyskania swoich pieniędzy.

Rynek NFT przeżywa od dłuższego czasu marazm. Jaka przyszłość czeka popularne aktywa cyfrowe?

Niewymienne tokeny, znane jako NFT, zrewolucjonizowały rynek aktywów cyfrowych w 2021 roku. Jednak ich atrakcyjność inwestycyjna szybko spadła, podobnie jak ich popularność.

Wsparcie psychologiczne online od Helping Hand. Startup nieustannie rozwija autorską platformę

Polski startup Helping Hand oferuje wsparcie psychologiczne online za pośrednictwem autorskiej platformy. Korzystają z niego firmy, zapewniając swoim pracownikom dostęp do takiej pomocy w formie benefitu. Po dwóch latach działalności, firma rozszerza ofertę i zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.

Wiedza o podatkach nie jest mocną stroną Polaków. Nadal sporo osób nie korzysta z przysługujących im ulg

Mimo że Polacy deklarują znajomość swoich praw podatkowych, to zaledwie połowa z nich ma świadomość, że ma styczność z podatkiem VAT. To niepokojące dane, które wynikają z raportu e-pity: „Co Polacy wiedzą o podatkach?”.

Kobiety coraz chętniej chcą prowadzić własny biznes. Przeszkodą mogą być wysokie podatki

Ponad 40% kobiet chce prowadzić własną działalność, a najchętniej wskazywana branża to usługi – wynika z najnowszego raportu „Bizneswoman roku. Polki i przedsiębiorczość 2023”.

Polski startup Bookero dostarcza system rezerwacji online. Dzięki akceleratorowi Brasilesia będzie działać za granicą

Polski startup Bookero, który dostarcza system rezerwacji online, stawia na ekspansję zagraniczną w… Brazylii. Umożliwi mu to akcelerator Brasilesia, skierowany zarówno do polskich jak i brazylijskich startupów.

Pigułka wspierana sztuczną inteligencją zamiast endoskopii. Polski startup BioCam idzie po kolejne finansowanie

Kapsułka wspierana sztuczną inteligencją zamiast badania endoskopowego. Spółka BioCam stara się o certyfikację i komercjalizację tego rozwiązania, poszukując kolejnego finansowania i planując debiut na giełdzie.

Polski startup Holi chce walczyć z otyłością. Na ten cel pozyskano finansowanie w rundzie pre-seed

Startup Holi jest w pełni cyfrową kliniką zdrowia metabolicznego. Polska firma, która jednocześnie jest zarejestrowanym podmiotem leczniczym, pozyskała 3 mln zł w pierwszej rundzie finansowania. Kwota zostanie przeznaczona na ekspansję zagraniczną, rozwój technologiczny oraz wprowadzenie nowej oferty.

Pracowali w Apple, teraz chcą zrewolucjonizować rynek smartfonów. Urządzenie AI Pin wchodzi do sprzedaży

Przypinka umożliwiająca czytanie smsów, słuchanie muzyki czy nagrywanie wideo. Sztuczna inteligencja chce zrewolucjonizować kolejną branżę, a urządzenie od firmy Humane, AI Pin, ma zastąpić znane nam smartfony.

Rynek start-upowy powoli zaczyna odczuwać spowolnienie

Blisko połowa młodych spółek rozważa wyprowadzkę z Polski

Finansowy zastrzyk dla początkujących start-upów od UE. W drugim kwartale '23 ruszą pierwsze konkursy

Unijne dofinansowanie przekazywane poprzez programy inkubacyjne lub programy wsparcia mniej rozwiniętych regionów kraju pozwalają młodym biznesom przejść przez najtrudniejszy początkowy okres działalności. Przykładem są Platformy Startowe finansowane z Programu Polska Wschodnia.

Ostatnie lata przyniosły wysyp start-upów sektora foodtech

Rynek foodtech może zanotować w najbliższych kilku latach ponad 50-proc. wzrost przychodów – przewidują analitycy. Innowacje w sektorze żywności kreują dziś przede wszystkim start-upy, których nie ma może na rynku dużo, ale w szybkim tempie ich przybywa.

O zapachach potrafią pisać manifesty. Mood Scent Bar rozwija sieć niszowych perfumerii

Czy kupowanie perfum, od których przecież uginają się półki w drogeriach i sklepach wielkopowierzchniowych, może mieć w sobie jeszcze coś z celebracji? Odpowiedź brzmi: tak, ale tylko jeśli oddamy się w ręce pasjonatów, którzy są przekonani, że zapach opowiada inną historię. Trudno znaleźć kogoś, kto byłby o tym bardziej przekonany niż Victor Kochetov, twórca perfumerii…

Coraz mocniejszy segment baby tech. Inteligentna butelka podgrzeje pokarm w kilkadziesiąt sekund

Obyte z nowymi technologiami i używające ich na co dzień młode pokolenia oczekują cyfrowych rozwiązań w każdym aspekcie życia, również przy wychowywaniu dzieci. Rynek rozwiązań z zakresu baby tech oferuje coraz więcej innowacji, które mają ułatwiać opiekę nad niemowlakami i starszymi pociechami. Przykładem może być inteligentna butelka podgrzewająca pokarm do odpowiedniej temperatury i alarmująca, gdy zajdzie ryzyko poparzenia dziecka przy karmieniu.…