900 tys. zł dotacji na innowacyjny produkt. Ruszyły nabory w programie „Bony na innowacje MŚP”

Nawet 900 tys. zł bezzwrotnej dotacji na wdrożenie innowacyjnego pomysłu na biznes czeka na przedsiębiorców. Program realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Środki przyznawane są w ramach dwóch konkursów, które właśnie wystartowały. Dla kogo przeznaczone są te pieniądze i jak je pozyskać?

Foto: FORUM/ Andrzej Bogacz

Dotacje dla firm pracujących nad innowacyjnym projektem dostępne są w ramach programu „Bony na innowacje dla MŚP”. Zakłada on wsparcie projektów, których celem jest opracowanie we współpracy z jednostkami naukowymi nowego lub znacząco ulepszonego produktu. Bony to oferta o charakterze dwuetapowym, która obejmuje wsparciem cały proces wprowadzania innowacji w firmie – od fazy pomysłu, przez prace B+R i opracowanie produktu lub technologii (etap I), po inwestycje związane z jego rynkowym wdrożeniem (etap II).

Uwaga! Szukasz kapitału na własny biznes? Oto lista możliwości zdobycia pieniędzy w roku 2020

W pierwszym etapie wartość projektu może wynieść maksymalnie 400 tys. zł. Dofinansowanie może objąć zarówno produkt lub usługa, jak nowa technologia czy nowy design. Przedsiębiorca może otrzymać dotację w kwocie do 85 proc. kosztów kwalifikowanych, a więc maksymalnie 340 tys. zł. Wkład własny firmy wynosi wówczas 60 tys. zł. Na zgłoszenia w pierwszym etapie przedsiębiorcy mają czas do 28 maja.

Z kolei w drugim etapie udział mogą wziąć tylko podmioty, które uczestniczyły w pierwszym konkursie i opracowały w niej koncepcję produktu. W tym etapie maksymalna wartość zgłaszanego projektu nie może przekroczyć 800 tys. zł. Wysokość dofinansowania może stanowić maksymalnie 70 proc. tej kwoty(560 tys. zł) i zależy od wielkości przedsiębiorstwa oraz od miejsca wykonywania działalności. Łącznie w dwóch konkursach firma może uzyskać nawet 900 tys. zł dofinansowania. Termin zgłaszania projektów w drugim konkursie mija 7 lipca 2020 roku.

Główna część kosztów kwalifikowanych projektu dotyczyć musi innowacji technologicznej. Koszty wdrożenia, zakupu innowacji nietechnologicznej nie mogą przekroczyć w pierwszym etapie 15 proc., a w drugim 30 proc. przedsięwzięcia całości kosztów kwalifikowanych. Do kosztów kwalifikowanych przedsiębiorca zaliczyć może również koszt materiałów pod warunkiem, że jego poniesienie jest niezbędne do realizacji projektu.

„Bony na innowacje MŚP” w pigułce

I etap

  • maksymalna wartość projektu – 400 tys zł
  • maksymalna kwota dotacji – 340 tys. zł
  • maksymalna kwota wkładu własnego – 60 tys. zł
  • termin na zgłoszenie – 28 maj 2020 r.

II etap

  • maksymalna wartość projektu – 800 tys zł
  • maksymalna kwota dotacji – 560 tys. zł
  • maksymalna kwota wkładu własnego – 240 tys. zł
  • termin na zgłoszenie – 7 lipca 2020 r.

Pula środków na całą Polskę: 45 135 957,00 zł

>> Szukasz finansowania od funduszu VC? Przeglądaj bazę funduszy

Komentarze

Avatar

Zainteresowany

3 stycznia 2020 Odpowiedz

Czyli to bedzie platny urlop finansowany z podatkow?
Wlasnie na cos takiego czekalem…!

Avatar

annaweichhaus11

4 stycznia 2020 Odpowiedz

Pożyczka gotówkowa na Boże Narodzenie! Czy chcesz przynieść sobie i swoim bliskim radość z nadchodzących wakacji? Spełnij wszystkie marzenia, biorąc najlepszą pożyczkę. Sprawdź aktualne promocje pożyczek gotówkowych na Boże Narodzenie i Sylwestra 2019/2020. e-mail: pamelarosaflores11@gmail.com lub Dodaj mnie na Whatsapp: +17193562405

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*