Ranking kont firmowych

Nawet 3,7 mln zł dotacji na organizację szkoleń. Nabór wniosków kończy się za kilka dni

Nawet 3,7 mln zł dofinansowania na projekt szkoleniowy czeka na firmy i organizacje zajmujące się usługami doradczymi z zakresu zamówień publicznych. Nabór wniosków trwa i kończy się za kilka dni.

Foto: FORUM/ Andrzej Bogacz

Inicjatywa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości skierowana jest do podmiotów zainteresowanych przygotowaniem oferty szkoleń dla małych i średnich firm myślących o uczestnictwie w zamówieniach publicznych. Kto i na jakich zasadach może się ubiegać o dofinansowanie?

Jaka kwota i dla kogo?

Organizatorzy projektu informują, że skierowany jest on do przedsiębiorstw i organizacji, które chcą zorganizować szkolenia dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie województw: opolskiego, śląskiego i łódzkiego. Maksymalna kwota wsparcia zgłaszanego projektu szkoleniowego wynosi dokładnie 3 672 241 zł. Wkład własny podmiotu ubiegającego się o pieniądze to minimum 10 proc. Całkowita wartość projektu musi się zamknąć w kwocie 4 080 268 zł

Kto może ubiegać się o dotację?

– podmioty działające na rzecz zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców,
– podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego,
– reprezentatywne organizacje związkowe i pracodawców
– organizacje pracodawców
– organizacje samorządu gospodarczego
– organizacje związkowe
– przedsiębiorcy

Konkurs jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wsparcie w ramach konkursu może wynieść do 90 proc. całkowitej wartości zgłaszanego projektu. To oznacza, że przedsiębiorca ubiegający się o środki na projekt szkoleniowy musi zapewnić pozostałe 10 proc. tej kwotyW ramach projektu szkoleń firma ubiegająca się o dofinansowanie powinna poruszyć następującą tematykę:

– ubiegania się o zamówienia publiczne,
– przygotowania lub weryfikacji wniosku o udział w postępowaniu,
– przygotowania lub weryfikacji oferty przetargowej, lokalnych warunków związanych z realizacją konkretnego zamówienia publicznego,
– wyjaśniania bieżących wątpliwości związanych z udziałem w konkretnym postępowaniu przetargowym i postanowień umowy, prowadzonej procedury odwoławczej związanej z postępowaniem.

Nabór wniosków rozpoczął się 15 maja. Podmioty zainteresowane pozyskaniem dotacji na projekt szkoleniowy dotyczący tematyki zamówień publicznych mają czas do 23 czerwca na złożenie wniosku. Przeczytaj także:

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
nemo 17 cze 2020 (16:48)

Takie milionowe dotacje bardzo łatwo dostać wystarczy mieć w rodzinie człowieka ze świecznika władzy np. Pana ministra Sz.