Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nawet 3,7 mln zł dotacji na organizację szkoleń. Nabór wniosków kończy się za kilka dni

Nawet 3,7 mln zł dofinansowania na projekt szkoleniowy czeka na firmy i organizacje zajmujące się usługami doradczymi z zakresu zamówień publicznych. Nabór wniosków trwa i kończy się za kilka dni.

Foto: FORUM/ Andrzej Bogacz

Inicjatywa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości skierowana jest do podmiotów zainteresowanych przygotowaniem oferty szkoleń dla małych i średnich firm myślących o uczestnictwie w zamówieniach publicznych. Kto i na jakich zasadach może się ubiegać o dofinansowanie?

Jaka kwota i dla kogo?

Organizatorzy projektu informują, że skierowany jest on do przedsiębiorstw i organizacji, które chcą zorganizować szkolenia dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie województw: opolskiego, śląskiego i łódzkiego. Maksymalna kwota wsparcia zgłaszanego projektu szkoleniowego wynosi dokładnie 3 672 241 zł. Wkład własny podmiotu ubiegającego się o pieniądze to minimum 10 proc. Całkowita wartość projektu musi się zamknąć w kwocie 4 080 268 zł

Kto może ubiegać się o dotację?

– podmioty działające na rzecz zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców,
– podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego,
– reprezentatywne organizacje związkowe i pracodawców
– organizacje pracodawców
– organizacje samorządu gospodarczego
– organizacje związkowe
– przedsiębiorcy

Konkurs jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wsparcie w ramach konkursu może wynieść do 90 proc. całkowitej wartości zgłaszanego projektu. To oznacza, że przedsiębiorca ubiegający się o środki na projekt szkoleniowy musi zapewnić pozostałe 10 proc. tej kwotyW ramach projektu szkoleń firma ubiegająca się o dofinansowanie powinna poruszyć następującą tematykę:

– ubiegania się o zamówienia publiczne,
– przygotowania lub weryfikacji wniosku o udział w postępowaniu,
– przygotowania lub weryfikacji oferty przetargowej, lokalnych warunków związanych z realizacją konkretnego zamówienia publicznego,
– wyjaśniania bieżących wątpliwości związanych z udziałem w konkretnym postępowaniu przetargowym i postanowień umowy, prowadzonej procedury odwoławczej związanej z postępowaniem.

Nabór wniosków rozpoczął się 15 maja. Podmioty zainteresowane pozyskaniem dotacji na projekt szkoleniowy dotyczący tematyki zamówień publicznych mają czas do 23 czerwca na złożenie wniosku. Przeczytaj także:

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
nemo 17 cze 2020 (16:48)

Takie milionowe dotacje bardzo łatwo dostać wystarczy mieć w rodzinie człowieka ze świecznika władzy np. Pana ministra Sz.