Miliony czekają na start-upy, które pomogą w walce z koronawirusem

Liczba przypadków koronawirusa w Europie stale rośnie. Teraz w walce z niewidzialnym przeciwnikiem, mogą pomóc start-upy. Komisja Europejska przekazała na ten cel 164 mln euro.

Fot. Parlament Europejski

Pomysłowość start-upowców jest bardzo duża i udowodnili, że już nie raz potrafili rozwiązać trudny problem. To właśnie po ich wiedzę zamierza sięgnąć Unia Europejska w walce z pandemią koronawirusem. Dlatego zamierza przekazać im 164 mln euro.

Wnioski o przyznanie środków można składać do EIC Accelerator. Jednak termin, by to uczynić, upływa już dziś o godzinie 17:00. Dlatego każdy, kto będzie chciał się zgłosić ma na to już zaledwie kilka godzin. Jak podkreśla Komisja Europejska, z racji krótkiego czasu aplikowania, że nie ma z góry ustalonych priorytetów tematycznych, a wnioskodawcy z innowacjami związanymi z koronawirusem będą oceniani w taki sam sposób, jak inni wnioskodawcy. Jak jest podkreślane na stronie KE, środki te mają być przyznawane bardzo szybko.

EIC wspiera już wiele startupów, małych i średnich przedsiębiorstw mogących mieć swój udział w walce z pandemią koronawirusa, które otrzymały finansowanie w poprzednich rundach. Obejmuje to m.in. projekt EpiShuttle działający w obszarze jednostek izolacyjnych i transporty chorych, projekt m-TAP dotyczący technologii filtracji pozwalającej usuwanie materiału wirusowego oraz projekt MBENT pozwalający na lokalizację ludzi podczas epidemii.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*