Nawet 3,5 mln zł wsparcia finansowego dla firm. Kiedy startuje program?

W ramach tarczy finansowej przedsiębiorcy będą mogli pozyskać częściowo bezzwrotną subwencję w wysokości nawet 3,5 mln zł. O środki będzie można prawdopodobnie starać się już w przyszłym tygodniu.

Fot. Shutterstock/ muchomoros

Wielokrotnie pytaliście się nas kiedy ruszy tarcza finansowa w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju. Dla przypomnienia jest to element tarczy antykryzysowej, gdzie przedsiębiorcy będą mogli uzyskać częściowo bezzwrotne świadczeni. W przypadku mikro firm kwota ta wyniesie do 324 tys. zł, natomiast dla małych i średnich, kwota ta wyniesie 3,5 mln zł.

Jak zaznacza Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys w Radiu Zet, za tydzień wszystko będzie już gotowe, jednak niezbędna jest w tym wypadku pozytywna decyzja Komisji Europejskiej. PFR czeka już na nią ponad 2 tygodnie, jednak uspokaja, że w przypadku mikrofirm to tylko formalność. – Chcę uspokoić przedsiębiorców, że czy to będzie za tydzień czy za 2, to ta pomoc rzeczywiście popłynie do firm. Szacujemy, że skorzysta z niej ponad 350 tys. przedsiębiorstw – powiedział w wywiadzie.

Jak w przypadku mikrofirm problemów raczej nie będzie, tak w kwestii już większych podmiotów może być różnie. Wszystko przez to, że na poziomie europejskim toczy się dyskusja czy formy wsparcia w poszczególnych krajach powinny być bardziej elastyczne czy rygorystyczne. – Jeszcze tak duży pakiet pomocy w żadnym kraju Unii nie został wprowadzony więc tutaj niestety przecieramy trochę szlak – mówi Paweł Borys.

Ponadto PFR poinformował, że w przypadku mikro, małych i średnich firm wnioski będą składane za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Środki natomiast miałyby być dostępne już w przeciągu 1-2 dni na koncie przedsiębiorcy. Nieco dłużej, będą musiały poczekać duże firmy. W tym wypadku czas oczekiwania wyniesie 1-2 tygodni.

Przygotuj się już teraz do złożenia wniosku:

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*