Grupa Synektik jest producentem zaawansowanych produktów radiofarmaceutycznych, rozwiązań informatycznych. Jest również dostawcą usług serwisowo-pomiarowych oraz dystrybutorem innowacyjnych urządzeń medycznych. Rozwiązania grupy są stosowane w diagnostyce oraz terapii w radiologii, onkologii, kardiologii i neurologii. Firma posiada w Polsce trzy zakłady, w których produkowane są radiofarmaceutyki. Opracowywane są w nich również nowe produkty. Warto podkreślić, że Synektik rozwija własne centrum badań klinicznych.
Warto przeczytać: Ważna współpraca Centrum Medycyny Konopnej. Grupa wprowadzi do aptek nowe produkty konopne
Umowa na dystrybucję rozwiązania
W ramach sieci dystrybucji spółka współpracuje z kilkunastoma globalnymi producentami wyrobów diagnostycznych i terapeutycznych. Na mocy umowy zawartej z Mex-Healthcare, Synektik stał się wyłącznym dystrybutorem narzędzi Qure.ai w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pierwszym etapem umowy jest weryfikacja rynków tych krajów pod kątem możliwości wdrożenia w ich placówkach medycznych i telemedycznych rozwiązań AI.
„Implementacja rozwiązań sztucznej inteligencji globalnego gracza Qure.ai do oceny badań obrazowych do portfolio produktów Synektik to przełomowy moment dla radiologii na rynkach Polski, Czech i Słowacji. Wykorzystując potencjał i doświadczenie Qure.ai w zakresie dostarczania rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji do oceny i kwalifikacji badań obrazowych oznacza, że Synektik nie tylko dostarcza technologię, ale również przyczynia się do transformacyjnej zmiany w jakości i procesie dostarczaniu opieki zdrowotnej w zakresie badań obrazowych. Razem umożliwiamy klinicystom zapewnienie terminowej i dokładnej diagnozy, podnosząc standard opieki nad pacjentami” – podkreśla Cezary Kozanecki, założyciel i prezes zarządu Synektik.
Rewolucja na rynku diagnostyki obrazowej
Rozwiązania Qure.ai umożliwiają wykrywanie nieprawidłowości w badaniach radiologicznych. Można je wykorzystać między innymi w mammografii, rentgenie klatki piersiowej i układu mięśniowo-szkieletowego. Także dotyczy to tomografii komputerowej klatki piersiowej i głowy.
„Technologia dostarczana przez Qure.ai poprawia zarówno dokładność, jak i efektywność pracy radiologów w tradycyjnym szpitalu czy też w firmach teleradiologicznych. Pozwala na szybsze diagnozowanie pacjentów, jednocześnie umożliwiając lekarzom i radiologom efektywne szeregowanie przypadków medycznych, zwłaszcza w nagłych przypadkach, czy też podczas przyjęć pacjentów na SOR. Pomaga to dostawcom opieki zdrowotnej w identyfikacji krytycznych scenariuszy w ciągu kilku sekund, w celu uniknięcia zgonów i poprawy jakości opieki nad pacjentem” – komentuje Cezary Kozanecki.
Oprogramowanie Qure.ai posiada certyfikację CE klasy IIb zgodnie z Rozporządzeniem Unii Europejskiej dotyczącym wyrobów medycznych (EU-MDR).
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)