Ranking kont firmowych

Top 5 najlepszych benefitów dla pracowników

Przedsiębiorcy przywiązują coraz większą wagę do systemów motywacyjnych, których zadaniem jest nie tylko poprawa wydajności pracowników, ale przede wszystkim chęć zatrzymania ich w swoich szeregach i zachęcenie potencjalnych kandydatów do ubiegania się o pracę. Świadczenia pozapłacowe odgrywają więc kluczową rolę, dlatego ich wybór nie może stać się dziełem przypadku. Na jakie rodzaje benefitów dla pracowników warto postawić? Podpowiadamy.

Benefity pracownicze – prywatna opieka medyczna

Prywatna opieka medyczna stanowi jeden z najbardziej pożądanych benefitów z punktu widzenia pracowników, dlatego też stała się ona już pewnym standardem nawet w małych i średnich przedsiębiorstwach. Podstawowe pakiety medyczne gwarantujące dostęp do lekarzy specjalistów czy umożliwiające wykonanie badań nie stanowią już jednak tak dużego atutu przy przeprowadzaniu rekrutacji pracowników jak jeszcze do niedawna. Warto zatem rozważyć inwestycję w rozszerzenie obecnego pakietu medycznego, np. o opiekę stomatologiczną, która z uwagi na wysokie koszty związane z korzystaniem z usług prywatnych gabinetów dentystycznych stanowi obecnie bardzo mocną kartę przetargową.

Benefity dla pracowników – karty MultiSport

Kolejnym ze świadczeń pozapłacowych powszechnie wykorzystywanym do motywacji pracowników są karty sportowe. Prowadzenie aktywnego trybu życia poza budynkiem firmy odgrywa kluczową rolę w redukowaniu poziomu stresu, a także utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Nie jest również tajemnicą, że uprawianie sportu korzystnie wpływa na polepszenie koncentracji, a co za tym idzie, zwiększenie wydajności pracowników. Karty MultiSport to absolutny „must have”, jeśli chcemy dbać o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną swoich pracowników, na czym skorzystają nie tylko oni, ale również wizerunek firmy.

Benefity dla pracowników – szkolenia i kursy zawodowe

Polscy pracownicy cieszą się nieposzlakowaną opinią i od wielu lat są niezwykle doceniani na całym świecie. Wynika to nie tylko z ich pracowitości, ale także chęci nieustannego samodoskonalenia i poszerzania kompetencji zawodowych. Obecnie nie wystarczy już ukończenie studiów – wiele branż gospodarki rozwija się na tyle dynamicznie, że nadążenie za najnowszymi trendami jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki kursom. Dla wielu pracodawców jest to świetna wiadomość – benefity dla pracowników w postaci opłacenia szkoleń zawodowych czy kursów językowych są tożsame z długofalową inwestycją. W ramach świadczenia pozapłacowego można również zaoferować dofinansowanie do studiów podyplomowych, a nawet kursu prawa jazdy.

Benefity dla pracowników – darmowe posiłki

Przygotowywanie pełnowartościowych posiłków do biura bywa czasochłonne, a ponadto często nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Z kolei zamawianie lunchów na mieście generuje niepotrzebne wydatki. Z tego względu wielu pracowników bardzo entuzjastycznie podchodzi do kwestii zapewniania jednego darmowego posiłku dziennie przez pracodawcę. Coraz większa popularnością cieszą się również tzw. „owocowe dni”, kiedy każdy z pracowników ma nieograniczony dostęp do darmowych owoców i warzyw. Jest to nie tylko forma motywacji, ale również propagowania zdrowego stylu życia.

Benefity dla pracowników – systemy kafeteryjne

Wielu przedsiębiorców korzysta z możliwości, jakie daje wdrożenie systemu kafeteryjnego. Polega on na tym, że każdy z pracowników może wybrać zestaw świadczeń pozapłacowych skrojonych na miarę jego potrzeb i oczekiwań.

Co ważne, wynagrodzenie w systemie kafeteryjnym może przybierać bardzo zróżnicowane formy. Najczęściej są to wcześniej wspomniane już świadczenia, w tym m.in. pakiet medyczny, catering, szkolenia i kursy czy dofinansowania do zajęć sportowych. Pracodawcy umożliwiają również skorzystanie z takich udogodnień jak np. ubezpieczenia na życie, samochód na użytek prywatny, dopłata do wakacji czy możliwość pracy zdalnej.

Nie bez znaczenia okazują się również bony żywieniowe czy karty podarunkowe do wybranych sklepów. Dużym zainteresowaniem wśród miłośników aktywności fizycznej cieszą się vouchery do sklepów z odzieżą i akcesoriami sportowymi – za otrzymane środki pracownicy mogą kupić np. stroje kąpielowe jednoczęściowe czy sprzęt do gry w tenisa.

Partnerem Publikacji jest Decathlon

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.