Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Medical Inventi otrzymało ponad 1,5 mln zł dotacji. Fundusze Europejskie pomogą w dalszym rozwoju spółki

Medical Inventi

Spółka Medical Inventi poinformowała o dofinansowaniu działalności środkami z Funduszy Europejskich. Zostanie ono przeznaczone na automatyzację i robotyzację procesów, a także zwiększenie mocy produkcyjnej.

Medical Inventi to spółka biotechnologiczna powstała w 2015 roku w Lublinie. Połączenie prywatnego kapitału z inicjatywą środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego zaowocowało stworzeniem rozwiązań chroniących zdrowie i życie ludzkie. Spółka zajmuje się produkcją biomateriału zastępczego kości. Jest on z powodzeniem stosowany w ortopedii i stomatologii pod markami FlexiOss® i FlexiOss®Dent. Zastosowanie ma również w weterynarii — jako FlexiOss®Vet.

Firma podpisała umowy na sprzedaż swoich produktów do podmiotów w Malezji, Hiszpanii i Norwegii. Łączna wartość nowych kontraktów to ponad 1,3 mln zł. FlexiOss® chroniony jest ochroną patentową na terenie Austrii, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Anglii i Irlandii, a także Australii.

Plan transformacji przedsiębiorstwa

Zawarte przez firmę nowe kontrakty to także naturalny bodziec do jej dalszego rozwoju. W tym celu opracowano projekt rozwojowy. Obejmuje on usługę audytu technologicznego wraz z oceną dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa, automatyzację procesu formowania kształtek umożliwiającą personalizację projektowania i wykonywania wyrobów FlexiOss®Vet. Jego dalsza część zakłada automatyzację procesu pakowania umożliwiającej zwiększenie mocy produkcyjnej grupy wyrobów FlexiOss®, a także cyfryzację przedsiębiorstwa.

Całość projektu wyceniono na blisko 3,7 mln zł. W ramach „Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, Automatyzacja i robotyzacja w MŚP” spółka otrzymała ponad 1,5 mln zł na jego realizację.

„Otrzymanie kolejnego dofinansowania z Funduszy Europejskich to dla nas jasny znak, że produkty Medical Inventi wyróżniają się na skalę światową. Globalna komercjalizacja jest dla nas niezwykle ważna, jednak stale musimy wprowadzać dodatkowe usprawnienia. W przypadku tego projektu chcemy podążać w stronę Przemysłu 4.0., czyli wejść na zupełnie nowy poziom produkcji, a także zautomatyzować procesy w tym obszarze. Jesteśmy przekonani, że zwiększenie wolumenu produkcji bezpośrednio przełoży się na wyniki finansowe Spółki oraz widoczność naszego produktu na rynku” – podkreśla Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.

Wprowadzenie zmian i dalsze plany przedsiębiorstwa

Pierwszym efektem realizacji projektu ma być zwiększenie skali produkcji przy jednoczesnym ograniczeniu czynności transportowych i manipulacyjnych. Przyczyni się to również do redukcji oddziaływania procesów produkcyjnych na środowisko. Cyfryzacja produkcji zmniejszy ilość papierowej dokumentacji. Zapewni dodatkowo optymalizację procesów, co korzystnie wpłynie na jakość wyrobów.

Oprócz poprawy jakości produkcji FlexiOss® ma być sukcesywnie wprowadzany na kolejne rynki. W tym celu uzyskano już ochronę znaku towarowego w Japonii i Wietnamie. Firma pracuje także nad uzyskaniem certyfikatu FDA na terenie Stanów Zjednoczonych.

Warto przeczytać: Medinice liczy na pierwszą komercjalizację urządzenia medycznego jeszcze w tym roku. Spółka rozważa też akwizycje na rynku medtech

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.