Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Oferta publiczna Mentzen z największym zainteresowaniem inwestorów w historii NewConnect

Mentzen

Szacunkowa wielkość wpłat inwestorów na akcję spółki Mentzen S.A. wyniosła ponad 32 mln zł. To blisko 2,5-krotnie więcej niż liczba oferowanych papierów.

Oferta publiczna obejmowała 350 tys. akcji o nominalnej cenie 36 zł za akcję. Stanowi to 35% akcji spółki. Jak łatwo policzyć, maksymalna wartość oferty wyniosła 12,6 mln zł. Ogromne zainteresowanie inwestorów sprawiło, że jest to nie tylko najbardziej liczna inwestycja w historii NewConnect. To również największa oferta pod względem wartości.

„Wprowadzenie spółki na giełdę zawsze było moim marzeniem i biznesowym celem, dziś jestem już istotnie bliżej jego realizacji. Cieszy mnie rekordowe zainteresowanie wykazane przez inwestorów. Pokazuje to, że na giełdzie jest przestrzeń dla nowych spółek. Mam nadzieję, że dzięki temu sukcesowi inni przedsiębiorcy również zdecydują się na taki krok, co powinno zwiększyć zainteresowanie rynkiem NewConnect wśród inwestorów indywidualnych. Liczę, że inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup akcji Mentzen S.A. staną się moimi sojusznikami biznesowymi i swoistymi ambasadorami. Natomiast ci, którym nie udało się wziąć udziału w ofercie – będą mieli taką możliwość po giełdowym debiucie, który – mamy nadzieje – będzie możliwy w połowie 2024 r.” – mówi Sławomir Mentzen, prezes zarządu Mentzen S.A.

Warto przeczytać: „Przygotowanie do debiutu giełdowego jest obecnie naszym największym wyzwaniem” – mówi Sławomir Mentzen

Harmonogram działań

Zainteresowanie ofertą było ogromne niezależnie od rodzajów inwestorów. Transza Dużych Inwestorów to oferty 80 osób i podmiotów. W Transzy Małych Inwestorów udział wzięło ponad 800 zainteresowanych. 

Całość akcji w ofercie została podzielona na dwie równe transze — po 175 tys. akcji każda. Ich przydział zostanie dokonany 7 kwietnia 2024 roku, zgodnie z zasadami ujętymi w Memorandum Informacyjnym. Po tej operacji zostanie podana informacja o liczbie inwestorów i stopie redukcji. W przypadku Transzy Małych Inwestorów przydział będzie dokonywany proporcjonalnie. Środki w przypadku nieprzydzielenie akcji inwestorowi lub ich redukcji zostaną zwrócone do 7 dni roboczych od daty przydziału.

Złożenie wniosku o wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku NewConnect jest planowane do końca maja 2024 roku. Debiut powinien odbyć się jeszcze w pierwszej połowie roku.

Warto przeczytać: Kancelaria Mentzen wspierająca przedsiębiorców w doradztwie podatkowym notuje rekordowe przychody

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.