Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Program Data Seed dla startupów. Spółka Cloud Technologies prowadzi nabór projektów do innowacyjnego wykorzystania danych

Cloud Technologies

Cloud Technologies, spółka notowana na GPW, organizuje nabór projektów do programu Data Seed. Jest on dedykowany startupom, fundacjom technologicznym oraz zespołom projektowym. Dzięki programowi będą mogły rozwijać projekty poprzez innowacyjne wykorzystanie danych.

Cloud Technologies dostarcza dane do targetowania reklamy internetowej, zasilając kampanie największych marek na całym świecie. Spółka notowana na głównym rynku GPW rozpoczęła nabór do programu Data Seed, w ramach którego zaoferuje najlepszym projektom dostęp do danych i technologii. Przewidziane jest również finansowanie do 2 mln zł, które będzie ustalane indywidualnie, w zależności od projektu. Data Science, Fintech, Digital Advertising czy Commerce Media to obszary, w których można rozwijać koncepcje wraz z Cloud Technologies.

„Nasz program to szansa dla tych zespołów i projektów, które mają pomysły na wykorzystanie danych w nowych obszarach lub ich innowacyjne wykorzystanie na już istniejącym rynku. Zgodnie z naszymi założeniami do Data Seed zgłaszają się już projekty dotyczące Fintech czy Data Science, czyli z obszarów o ogromnym potencjale rozwojowym. Jednocześnie wpływają zgłoszenia związane z naszą kluczową działalnością – wykorzystaniem danych w reklamie cyfrowej. To dowód na to, że również w obszarze Digital Advertising innowatorzy wciąż widzą potencjał do rozwoju, czemu sprzyja zresztą rosnący w tempie dwucyfrowym rynek reklamy cyfrowej”  – podkreśla Piotr Prajsnar, CEO Cloud Technologies.

Warto przeczytać: Startup Multilango otrzymuje finansowanie od kolejnych funduszy, Tar Heel Capital oraz EKIPA Investments

Program Data Seed dla startupów

Cloud Technologies ogłosił nabór projektów w ramach autorskiego programu Data Seed. Jest on dedykowany startupom na wczesnym etapie rozwoju, fundacjom technologicznym oraz zespołom projektowym. Najlepsze koncepty otrzymają dostęp do danych i technologii Cloud Technologies, a ponadto przewidziano również dla nich finansowanie do 2 mln zł. Jego wysokość będzie ustalana indywidualnie, w zależności od projektu.

Do programu mogą zgłaszać się zarówno podmioty oraz zespoły, które już zajmują się analityką danych w swojej działalności biznesowej, jak i te, które dopiero przedstawią pomysł, jak innowacyjnie wykorzystać dane w biznesie. Odpowiednia analiza i wykorzystanie danych daje ogromne możliwości: od dostarczania dopasowanych ofert lub porad, poprzez przewidywanie zachowań klientów lub użytkowników, aż po wykorzystanie uczenia maszynowego do rozwoju systemów optymalizacji ofert lub sprzedaży” – czytamy w opisie programu.

Program prowadzi Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies. Ponadto, jest on nadzorowany przez Maciej Sawę, prezesa OnAudience (spółka z Grupy Cloud Technologies); Adriana Williamsa, Head of Strategic Partnerships OnAudience oraz Dawida Marciniaka, Investment Manager Cloud Technologies. Nabór jest prowadzony w sposób ciągły, a każdy projekt będzie oceniany indywidualnie. Aplikować można za pośrednictwem strony Cloud Technologies.

Cloud Technologies jest jednym z największych dostawców danych na świecie. Firma posiada autorską technologię, dzięki której stworzyła chmurę danych zawierającą informacje o 5 mld użytkowników z ponad 200 rynków na całym świecie. Około 80% przychodów ze sprzedaży danych pochodzi z największego rynku reklamowego świata, czyli z USA.

Warto przeczytać: Medby rewolucjonizuje rynek medtech. Nowa platforma e-commerce zadebiutowała na rynku

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.