Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Randka ze sztuczną inteligencją. AI rusza na pomoc poszukującym miłości

Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji poza pracą mogą pomóc także w życiu prywatnym. Już 1 na 3 mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat w Stanach Zjednoczonych korzysta z AI podczas randkowania online.

Zdobycie zainteresowania u płci przeciwnej, zwłaszcza podczas rozmowy online, zazwyczaj wymagało połączenia intelektu, dowcipu i pewnej dozy szczęścia. W Walentynki 2024 wszystko to zdaje się być coraz mniej aktualne. To wszystko  dzięki rozwiązaniom opartym na sztucznej inteligencji. Startupy z rynku amerykańskiego postanowiły zaangażować ją do pomocy osobom poszukującym swojej drugiej połówki.

Sztuczna inteligencja pomaga w miłości

Badania przeprowadzone na platformie AI Pollfish jednoznacznie wskazują na korzystanie z nowoczesnych rozwiązań również przy poszukiwaniu miłości. Aż 33% mężczyzn z USA w przedziale wiekowym 18-34 lata przyznało, że korzysta z ChatGPT, by uzyskać porady dotyczące związków. 

Warto tutaj przytoczyć historię Rosjanina, który pisząc na Tinderze za pomocą chatbota, właśnie zaręczył się z jedną z poznanych dziewczyn. Ten przypadek może potwierdzać skuteczność sztucznej inteligencji w poszukiwaniu miłości.. Powstało już nawet kilka rozwiązań, które mają ten proces uczynić jeszcze łatwiejszym.

YourMove.AI, czyli skuteczne randkowanie w pigułce

Z tego założenia wyszedł Dmitri Mirakyan, twórca narzędzia YourMove.AI. Oparte na sztucznej inteligencji zawiera szereg kompleksowych usług ułatwiających randkowanie. Z jego pomocą napiszemy wiadomość o większej skuteczności. YourMove przeanalizuje również nasze rozmowy, a także oceni jakość profilu randkowego. Serwis działa od 2022 roku. Obecnie notuje około 200 tys. miesięcznych odwiedzin.

Mirakyan charakteryzuje jego użytkowników jako osoby nieśmiałe oraz dopiero zaczynające randkowanie online. Zwraca również uwagę na fakt, że część korzystających z YourMove.AI to osoby z innych kręgów kulturowych. Często angielski nie jest ich rodzimym językiem. 

Rizz i Amori — asystenci randkowi AI

Innym rozwiązaniem opartym na AI jest Rizz. Roman Khaves i Josh Miller od wielu lat chcieli stworzyć narzędzie ułatwiające randkowanie. Ograniczała ich jednak konieczność zatrudnienia trenerów randek. Sztuczna inteligencja zniosła tę barierę. Uruchomiona w 2022 roku aplikacja odnotowała już ponad 3,5 miliona pobrań.

Podobnym rozwiązaniem jest Amori. Narzędzie w formie aplikacji przeanalizuje nasze rozmowy w aplikacji WhatsApp. Na tej podstawie oceni nasze dopasowanie do danej osoby, a także określi jej styl i jakość naszej komunikacji.

Problem autentyczności

Choć rosnąca popularność tego typu rozwiązań świadczy o skuteczności, należy zastanowić się również nad zagrożeniami. Sztuczna inteligencja może pomóc zrobić dobre pierwsze wrażenie. Z pewnością nie zastąpi jednak codziennego kontaktu. W związku z tym może się w nich pojawić brak autentyczności.

Z pewnością takie zastosowanie sztucznej inteligencji to ciekawy pomysł na biznes. W relacjach międzyludzkich pojawia się pytanie — czy w ten sposób prezentujesz samego siebie, czy wersję siebie, której dana osoba oczekuje?

Warto przeczytać: Polsko-amerykański startup Saleor zamyka rundę finansowania na 8 mln dolarów. Platforma e-commerce spodobała się Zalando

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.