Gdzie najkorzystniej wymienić euro?

Euro jest jedną z najczęściej wymienianych zagranicznych walut. Nic w tym dziwnego waluta ta jest

używana w 19 państwach członkowskich oraz 11 państwach nienależących do Unii. Kurs wymiany euro często decyduje o zyskach lub stratach w przedsiębiorstwach. Gdzie można najkorzystniej wymienić euro?

Jedna z najważniejszych walut zagranicznych dla Polaków

Euro jest jedną z najważniejszych walut dla osób prywatnych pracujących za granicą i przedsiębiorców – są to dwie główne grupy przeprowadzające transakcje wymiany na wysokie kwoty. Największe obroty w handlu zagranicznym realizowane są w euro. Polscy przedsiębiorcy zajmują się głównie importem towarów zagranicznych, które opiewają na bardzo wysokie kwoty, dlatego kurs wymiany euro może przyczynić się do straty lub zysku przedsiębiorstwa.

Drugą grupą są osoby prywatne pracujące za granicą. Wymieniając euro, chcą to zrobić jak najkorzystniej – nikt nie chce tracić ciężko zarobionych pieniędzy.

Gdzie jest najkorzystniejszy kurs euro?

Wiele osób jest przyzwyczajonych do tradycyjnych rozwiązań, czyli wymiany walut w kantorze lub banku. Jednak tradycyjne metody są bardzo mało opłacalne, ze względu na wysokie spready,

które nabierają znaczenia podczas wymiany większych kwot pieniędzy. W takiej sytuacji można bardzo dużo stracić. Aby transakcja kursu wymiany euro była opłacalna, to warto skorzystać z internetowych kantorów wymiany walut.

Dlaczego warto wymieniać euro w kantorze internetowym?

Platformy internetowej wymiany walut działają w Polsce już ponad dekadę. Pierwszym i obecnie najpopularniejszym internetowym kantorem wymiany walut jest Walutomat. Skorzystanie z niego jest bardzo proste i intuicyjne – wystarczy tylko zarejestrować się i potwierdzić swoją tożsamość. Wymiana euro na złotówki może odbyć się np.: za pomocą portfela walutowego. Przed wymianą warto sprawdzić tutaj aktualny kurs euro tutaj https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Dzięki temu można wybrać najkorzystniejszy czas wymiany. Ciekawą opcją w Walutomacie jest propozycja własnej ceny sprzedaży lub kupna euro. Opcja ta jest bardzo opłacalna szczególnie przy wymianie większych kwot.

Jeśli przedsiębiorca lub osoba prywatna chce wymienić euro, to nie warto decydować się na tradycyjne rozwiązania takie jak banki i kantory stacjonarne. Tańszym i wygodniejszym sposobem na wymianę walut są kantory internetowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*