Ranking kont firmowych

Komisja Europejska rusza z programem akceleracyjnym dla start-upów

Młode firmy technologiczne mogą liczyć na bezpłatne wsparcie i mentoring przygotowujący do pozyskania finansowania z funduszy Venture Capita. Wszystko za sprawą inicjatywy InvestHorizon realizowanej ze środków Komisji Europejskiej. Czasu na złożenie wniosku nie zostało dużo.

Komisja Europejska rusza z programem akceleracyjnym w ramach InvestHorizon; Fot. FORUM/ Francois Lenoir

Do 31 stycznia mają czas start-upy zainteresowane wzięciem udziału w programie akceleracyjnym organizowanym w ramach projektu InvestHorizon.  Dzięki inicjatywie młodzi przedsiębiorcy zakwalifikowani do programu zyskują dostęp do praktycznej wiedzy przydatnej przy rozwijaniu projektu technologicznego oraz pozyskiwaniu inwestora.

Uczestnicy akceleratora uczestniczą w warsztatach, nawiązują kontakty, otrzymują know-how od doświadczonych  przedsiębiorców.  Program umożliwia spotkania z przedsiębiorcami, trenerami i inwestorami – przyczyniając się do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów. Celem akceleratora jest także przygotowanie start-upów do etapu, w którym możliwe będzie pozyskanie pierwszej rundy finansowania z funduszu Venture Capital. Start-upy zakwalifikowane do programu biorą udział w warsztatach, networkingu, a także mają dostęp do bazy wiedzy oraz kursów online. To także okazja do zebrania feedbacku, wymiany doświadczeń, burzy mózgów oraz budowy relacji, które pomagają w budowie perspektywicznego przedsięwzięcia.

Co zyskuje start-up?

– zwiększa gotowość inwestycyjną

– aktywizuje potencjał zwiększania skali

– wydajne finansowanie serii A.

Co zyskuje inwestor?

– zwiększa widoczność i gotowość portfela do dalszych inwestycji

– uzyskuje wyższe wyceny dla swoich firm-

– zapewnia szybsze i wydajniejsze zamknięcie finansowania z Serii A.

InvestHorizon to program finansowany ze środków Komisji Europejskiej. Realizowany jest przez konsorcjum, w skład którego wchodzą europejskie instytucje zajmujące się wdrażaniem innowacji oraz finansowaniem kapitałowym. Start-upy z Polski mogą składać wnioski o zakwalifikowanie do akceleratora do dnia 31 stycznia 2020 roku. Więcej szczegółów na stronie investhorizon.eu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.