Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

ZUS ostrzega. W co 10. wniosku o zwolnienie brakuje jednego elementu

Spora część przedsiębiorców może otrzymać negatywne decyzje w sprawie zwolnienia z ZUS. Wszystko to przez drobne błędy we wnioskach. Jak informuje ZUS, w co 10 papierowym wniosku zabrakło podpisu.

ZUS

ZUS ostrzega przed błędami o zwolnienie z ZUS; Fot. FORUM / Andrzej Bogacz

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że wiele wniosków o zwolnienie z ZUS zostało błędnie złożonych. Wszystko przez to, że spora część z nich trafiała na ogólne skrzynki mailowe. Jednak jak się okazuje to niejedyny błąd popełniany przez polskich przedsiębiorców.

W prawie 10 proc. wniosków, które są składane w ZUS w formie papierowej brakuje podpisu wnioskodawcy. Jego brak powoduje, że wniosek, zamiast do realizacji musi zostać zweryfikowany, czyli pracownik Zakładu musi skontaktować się z wnioskodawcą i poprosić o złożenie nowego, podpisanego wniosku. Znacznie wydłuża to czas np. wypłaty postojowego czy wydanie decyzji o zwolnienie z opłacania składek.

– Niestety generuje to także dodatkową pracę dla naszych i tak już niezwykle obciążonych pracą specjalistów. Proszę wziąć pod uwagę, że nasi pracownicy także opiekują się dziećmi lub chorują więc pracujemy w mniejszym niż normalnie składzie – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Dlatego przedstawiciele ZUS, apelują do przedsiębiorców, aby dokładnie przeglądać wysyłane dokumenty. Sprawdź, jak właściwie wypełnić wniosek o zwolnienie z ZUS.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.