Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Twój e-PIT już dostępny. W tym roku również dla przedsiębiorców

e-pit

Od 15 lutego dostępna jest usługa Twój e-PIT za rok 2023. W tym roku możliwość rozliczenia w usłudze mają także osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Twój e-PIT to usługa, która ułatwia samodzielne rozliczenie się z podatku dochodowego od osób fizycznych. Dzięki danym Krajowej Administracji Skarbowej oferuje ona wstępnie przygotowane deklaracje PIT. Usługa co roku cieszy się coraz większą popularnością. W roku 2023 liczba deklaracji wypełnionych w usłudze osiągnęła milion zaledwie 3 dni po uruchomieniu.

Twój e-PIT 2024 – dostępne formularze

W 2024 roku możliwe jest złożenie deklaracji PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz oświadczenia PIT-OP i informacji PIT-DZ. Nowością jest możliwość rozliczenia przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej oraz rolniczej. W tym przypadku usługa będzie wymagała samodzielnego wypełnienia części informacji. Dotyczyć będą one przychodów, kosztów ich uzyskania, składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz ulg i rozliczeń. Formularz ma być jednak łatwy w obsłudze i intuicyjny. 

„Przygotowaliśmy specjalny kreator wspierający podatników w tym zadaniu. Proste pytania i czytelne objaśnienia pomogą uzupełnić zeznanie krok po kroku” – wyjaśnia Sylwia Zdebiak, dyrektor Departamentu Relacji z Klientami w Ministerstwie Finansów.

Twój e-PIT dostępny jest na platformie e-Urzędu Skarbowego w domenie podatki.gov.pl. Wystarczy zalogować się na stronie, aby uzyskać dostęp do swoich deklaracji podatkowych. Można to zrobić za pomocą Profilu Zaufanego, e-Dowodu, bankowości elektronicznej lub aplikacji mObywatel. Wgląd w e-PIT jest również możliwy po wprowadzeniu na platformie danych podatkowych.

Warto przeczytać: Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców. Sprawdzamy jakie korzyści przysługują podatnikom

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.