Bitcoin – jak zacząć zarabiać na kryptowalutach? (materiał partnera)

W ostatnich latach coraz więcej pisze się o tzw. kryptowalutach, a najpopularniejszą i najstarszą z nich jest Bitcoin opracowany przez Satoshiego Nakamoto. Możliwość dokonywania transakcji oraz samego zarabiania na Bitcoinach miał być de facto sposobem na wyrażenie niezadowolenia z kryzysu gospodarczego, który wybuchł pod koniec pierwszej dekady lat 2000. Obecnie rynek związany z Bitcoin jest tak duży, że dostępne są trzy sposoby inwestowania w tę kryptowalutę. Sprawdź, jak kupić Bitcoin w bezpieczny sposób oraz co warto wiedzieć, by rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami.

„Kup Bitcoin”, czyli początek kryptowalutowego szaleństwa

Tuż po wybuchu kryzysu gospodarczego osoba o pseudonimie Satoshi Nakamoto postanowiła stworzyć system pozwalający na zakupy nie za pomocą prawdziwych pieniędzy (przynajmniej nie bezpośrednio) a tzw. Bitcoina, który powstał w 2009 roku i jest uznawany za pierwszą oraz najpopularniejszą kryptowalutę. Wtedy również zaczęli pojawiać się pierwsi zainteresowani, którzy zastanawiali się, jak kupić Bitcoin oraz jak go bezpiecznie przechowywać.

Po ponad 10 latach od tego wydarzenia sposób pozyskiwania czy funkcjonowania Bitcoina nie zmienił się zanadto. Dalej można zdobywać tę kryptowalutę za pomocą tzw. koparek, czyli rozbudowanego komputera z dużą liczbą kart graficznych. Popularne stała się również giełda Bitcoin, która dostępna jest również w Polsce (BitClude to rodzima giełda z siedzibą w Poznaniu) i opiera się na podobnej zasadzie, co tradycyjne inwestowanie w akcje różnych firm i podmiotów. Należy jednak pamiętać, że jest ona znacznie bardziej nieprzewidywalna, a spekulowanie bywa sporym wyzwaniem. Nie jest to jednak niemożliwe i wiele osób, które podjęły decyzję o kupnie Bitcoin, chwalą sobie możliwości tej kryptowaluty.

Bitcoin – jak zacząć zarabiać?

Przed wybraniem sposobu na zarabianie dzięki Bitcoin warto rozważyć wszelkie plusy i minusy danego rozwiązania. Przykładowo “koparka” kryptowalut wymaga dużej inwestycji na początku (kupno drogich podzespołów), a do tego jej utrzymanie bywa kosztowne – duże rachunki za prąd mogą utrudnić zwrot włożonych pieniędzy. Szybsze zyski oferuje giełda Bitcoin, a dzięki dużej możliwości wyboru użytkownik może zdecydować, gdzie rozpocznie swoje pierwsze inwestycje. Rodzimym, domorosłym inwestorom zaleca się sprawdzone marki, które ułatwią stawianie pierwszych kroków na tym skomplikowanym rynku i pokażą, jak bezpiecznie przechowywać Bitcoin.

Wspomniany już polski BitClude dba o bezpieczeństwo wszystkich transakcji, dlatego każda osoba chcąca skorzystać z giełda Bitcoin musi się zweryfikować swoją tożsamość. Proces ten odbywa się automatycznie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, dzięki czemu całość trwa – o ile użytkownik postępował zgodnie z instrukcją – nie dłużej niż 30 sekund.

Jak bezpiecznie przechowywać Bitcoin – metody i sposób wpłacania

Do przechowywania kryptowalut służy portfel, którym zarządzać można za pomocą klucza prywatnego i publicznego. Warto przy tym pamiętać, że Bitcoin nie znajduje się fizycznie w portfelu, a w rozproszonej sieci – to właśnie dzięki wspomnianym kluczom kontrolować można swoją kryptowalutę. Osoby korzystające z giełdy (np. BitClude) mogą łatwo dodawać nowe środki, kupując Bitcoin za prawdziwe pieniądze – przelewy Express Elixir księgowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Materiał Partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*