Ranking kont firmowych

Rozliczenia walutowe dla biznesu [Materiał Partnera]

Rozliczenia w walutach obcych niektóre firmy prowadzą częściej, a inne tylko sporadycznie. Jednak wielu przedsiębiorców szuka sposobów na optymalizację kosztów wymiany walut i transakcji zagranicznych. Niezależnie od skali nikt nie chce przepłacać, a w szczególności jeżeli chodzi o utrzymanie rentowności biznesu. Czy warto wymieniać waluty online i gdzie najkorzystniej wykonywać przelewy zagraniczne? W tym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi, w jaki sposób kantor internetowy może wspomóc prowadzenie firmy.

Wymiana walut online – szybkość i wygoda

W rozliczeniach firmowych czas często ma znaczenie. Wymiana w kantorze stacjonarnym wymaga poświęcenia większej ilości czasu na całą transakcję, najpierw musimy się do niego udać, aby wymienić pieniądze, które otrzymujemy w gotówce, a następnie musimy wpłacić gotówkę na nasze konto bankowe, aby móc operować wymienionymi środkami. Alternatywą może być wymiana walut online. Szybkość transakcji gwarancją serwisy typu kantor internetowy, przykładowo w serwisie https://internetowykantor.pl/ prawie 90% z nich jest realizowanych nawet w 15 minut. Co ważne, aby wymienić środki wystarczy tylko dostęp do internetu i możemy to zrobić z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo w serwisie InternetowyKantor.pl możliwe są transakcje wysokokwotowe bez limitów, biorąc pod uwagę, że nasze krajowe prawo wymaga dokonywania rozliczeń, przy wartościach przekraczających 15 000 euro, za pomocą rachunków bankowych.

Jak działa kantor internetowy?

Kantor internetowy działa podobnie jak zwykły kantor stacjonarny, z tą różnicą, że aby wymienić środki nie musimy wychodzić z domu. Wszystko odbywa się za pomocą kilku kliknięć. Po założeniu konta w serwisie składamy zlecenie wymiany, następnie przelewamy odpowiednią kwotę, w ostatnim kroku wymienione na walutę obcą środki wpływają na nasze konto. Większość transakcji odbywa się w mniej niż godzinę. Do każdej transakcji wymiany wystawiane są rachunki elektroniczne, które pozwolą na poprawne rozliczenie i zaewidencjonowanie każdej transakcji.

Kantor online i przelewy zagraniczne

Wymiana walut online to gwarancja korzystniejszych kursów poprzez niższe spready, nawet o kilkadziesiąt groszy taniej niż w bankach. Dodatkowo możliwość przelewów zagranicznych w kantorze online to dobra alternatywa dla oferty banków. Serwis InternetowyKantor.pl pozwala wykonywać transakcje zagraniczne, a cennik jest przejrzysty i od razu wiesz, ile zapłacisz za konkretny przelew zagraniczny. Użytkownicy mogą wykonywać przelewy w 20 walutach, do nawet 45 krajów.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.