Ranking kont firmowych

Wyjazd integracyjny – jak skompletować garderobę?

Wyjazd integracyjny niejedno ma imię. W praktyce oznacza to, że warto być przygotowanym pod względem doboru garderoby na różne okoliczności. Firmowe tripy najczęściej stanowią duet szkoleń lub konferencji z różnego rodzaju atrakcjami organizowanymi „po godzinach”. Jak więc skompletować zawartość walizki, aby wpisać się w każdą konwencję? Podpowiadamy. 

Wyjazd integracyjny – konferencja i after party

W sytuacji, w której wyjazd integracyjny stanowi połączenie konferencji czy szkolenia z imprezą, należy tak spakować walizkę, aby znalazło się w niej miejsce zarówno dla stylizacji eleganckich, jak i tych mniej formalnych. Nie bez znaczenia pozostaje więc rola garnituru czy też garsonki – tego rodzaju komplety nigdy nie wychodzą z mody i są stosowne do każdego branżowego wydarzenia, bez względu na to, czy mają charakter bardzo formalny, czy nieco luźniejszy. W drugim wypadku można je przełamać brakiem krawata i rozpiętą koszulą w przypadku garnituru, natomiast garsonki – doborem koszulki typu basic – najlepiej klasycznej – białej lub czarnej.

Wieczór na tego rodzaju wyjazdach upływa zazwyczaj pod znakiem mniej formalnej atmosfery. W takim wypadku można już z powodzeniem postawić m.in. na koszulkę polo w duecie np. z joggerami czy też chinosami i lnianą lub sportową marynarką. Takie zestawienie będzie zarówno komfortowe, jak i nieco mniej formalne, ale nadal utrzymane w biznesowym tonie. Z kolei kobiecą stylizację może stanowić np. t-shirt lub koszula w kratkę wespół z dopasowanymi czarnymi, klasycznymi spodniami czy też spódnicą. Uzupełnieniem stylizacji może stać się marynarka lub kardigan.

Wyjazd integracyjny w terenie

Wyjazdy integracyjne w dużej mierze organizowane są z myślą o zacieśnianiu więzi między pracownikami oraz budowaniu tzw. team spirit. Lepsza atmosfera w zespole najczęściej przekłada się na wyższą efektywność pracy i szybszą realizację projektów. Nie dziwi więc fakt, że wielu właścicieli firm poszukuje niesztampowych rozwiązań, dzięki którym pracownicy będą mogli choć na chwilę zapomnieć o swoich służbowych obowiązkach i skutecznie popracować nad komunikacją.

Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy integracyjne pełne terenowych atrakcji. Jedną z ciekawszych propozycji stanowi paintball czy firmowe igrzyska olimpijskie, gdzie kadra podzielona na zespoły może rywalizować ze sobą o nagrody – zarówno w formie materialnej, jak i niematerialnej. Nie mniejszym zainteresowaniem mogą pochwalić się aktywności survivalowe, gdzie trzeba wykazywać się kreatywnością i sprytem. Garderoba w tym przypadku przybiera charakter całkowicie casualowy, pozbawiony formalnego sznytu. W walizce powinno znaleźć się miejsce dla takich elementów ubioru jak męskie koszulki z nadrukiem czy wygodne dresy, które zagwarantują swobodę ruchów i maksymalny komfort podczas wykonywania nawet najbardziej ekstremalnych zadań. Z pewnością przydadzą się również bluzy z kapturem czy cieplejsze kurtki na chłodniejsze dni.

Wyjazd integracyjny do SPA

Wyjazdy integracyjne do SPA z roku na rok cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród właścicieli małych firm, jak i rynkowych potentatów. Składa się na to wiele czynników. Wśród nich między innymi zapewnienie relaksu pracownikom, co jest szczególnie ważne np. po realizacji stresujących projektów etc. Szykując się na tego typu firmowy trip, ważne jest, aby zadbać zarówno o spakowanie formalnego stroju, jak i tego, w którym będzie można m.in. popływać na basenie lub wygrzać się w jacuzzi lub saunie. Można także pomyśleć o własnym szlafroku lub ręczniku, jeśli nie chcemy korzystać z tych, które stanowią wyposażenie ośrodka wypoczynkowego lub hotelu. Pamiętajmy o tym, że wyjazd do SPA może być połączony także z różnego rodzaju atrakcjami w terenie, niezależnie od pory roku. Ważne jest więc, aby mieć to na uwadze i wyposażyć walizkę w kurtki, wygodne spodnie czy też spódnice, bluzy oraz sportowe obuwie. Takie działanie sprawi, że będziemy przygotowani na każdą okoliczność.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.