Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Mindgram dba o dobrostan psychologiczny Polek i Polaków

Po trudnych pandemicznych doświadczeniach zdrowie psychiczne Polek i Polaków potrzebuje szczególnego wsparcia i uwagi. Jednym z narzędzi, które może być w tej sytuacji pomocne, jest start-up psychologiczny Mindgram. Założona m. in. przez Małgorzatę Ohme platforma zapewnia kompleksową opiekę psychologiczną dla pracowników i ich rodzin.

Dziennikarka, prezenterka, popularyzatorka wiedzy psychologicznej i psycholożka. Małgorzata Ohme sprawdziła się już w wielu rolach, a teraz zdobywa doświadczenia jako CIO start-upu well-beingowego. Wraz z nią za projekt odpowiadają Adam Plona (dawniej w Wirtualnej Polsce) oraz CEO Jakub Zieliński (współzałożyciel NextWeb Ventures i Blomedia).

Potrzeba matką wynalazku

Jeszcze przed pandemią szacowano, że na zaburzenia psychiczne może cierpieć aż 8 milionów dorosłych Polaków. Jeśli dodatkowo uwzględni się fakt, że 1/3 ozdrowieńców po COVID-19 zmaga się ze stresem, lękiem i zmianami nastroju, potrzeba nagłych działań ratunkowych staje się oczywista.

Skutki bezprecedensowego ciągu zdarzeń w postaci masowego lęku, izolacji oraz ograniczonego dostępu do służby zdrowia, są trudne do oszacowania. Można jedynie spekulować jak wielką wyrwę w sferze psychicznej Polek i Polaków wywołała pandemia, a także nieodległa wojna oraz zawirowania makroekonomiczne.

Twórcy platformy Mindgram celnie zdiagnozowali aktualny stan społeczeństwa i przygotowali rozwiązanie łączące technologię z wiedzą i doświadczeniem ekspertów od dobrostanu psychicznego. Dostępne w modelu subskrypcyjnym narzędzie jest skierowane przede wszystkim do pracowników firm oraz ich rodzin. Daje dostęp do warsztatów grupowych, pakietów mindfulness, treningów relaksacyjnych oraz programów terapeutycznych.

Jest to połączenie profesjonalnego wsparcia psychologicznego z elementami profilaktyki zdrowia i rozwoju osobistego. Użytkownicy korzystają z usług terapeutów, trenerów i coachów. Kompleksowe podejście do well-beingu daje możliwość wyboru własnej ścieżki oraz znalezienia remedium na konkretne, indywidualne problemy.

Rozwój nie tylko osobisty

Założyciele zdecydowali się rozpocząć działalność od Polski, w której dostęp do psychoterapeutów jest niezwykle utrudniony (zaledwie 9 specjalistów na 100 000 mieszkańców). Plan dalszego rozwoju obejmuje kolejne kraje europejskie, w których tego rodzaju pomoc świadczona jest na niewystarczającym poziomie. Obecnie platforma jest dostępna dla osób posługujących się językiem polskim, angielskim i hiszpańskim.

Dotychczasowe tempo rozwoju firmy pokazuje, że założyciele poprawnie zidentyfikowali potrzeby użytkowników oraz inwestorów. W 2021 roku, w ramach rundy finansowania pre-seed, Mindgram pozyskał 8,5 mln zł. Wśród inwestorów znalazły się Market One Capital oraz kanadyjski fundusz Pamoja Capital. Rok później, w ramach rundy seed, spółka pozyskała kolejne środki – tym razem inwestorzy zdecydowali się przeznaczyć 7 mln euro.

Dodatkowy pakiet korzyści

Ekosystem start-upowy rządzi się swoimi prawami, a pracownicy firm nastawionych na szybki wzrost wymagają szczególnego wsparcia. Kto miałby go udzielić, jeśli nie inny start-up? Dlatego platforma przygotowała specjalną ofertę o nazwie Mindgram for Startups. Opracowano ją z myślą o pracownikach intensywnie rozwijających się firm, którzy są szczególnie narażeni na stres, przepracowanie i wypalenie zawodowe.

Dla właścicieli firm Mindgram może być narzędziem, pozwalającym niwelować nieuchronne napięcia, jakie pojawiają się w dynamicznych środowiskach pracy. A także ważnym benefitem, który w obecnych, niespokojnych czasach może być szczególnie cenny dla pracowników. Warto pamiętać, że obecnie well-being stał się nowym wskaźnikiem biznesowym, więc troska o dobrostan pracowników opłaca się na każdy możliwy sposób.

MG

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Claudia Klein 4 wrz 2023 (13:39)

Witam, nazywam się Claudia Klein, jestem dyrektorem finansowym, udzielam pożyczek i innych usług finansowych oraz reprezentuję Spotcap Global Financial Services.

Spotcap Global Financial Services to kompleksowa i godna zaufania firma pożyczkowa, która oferuje wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, takie jak; Pożyczka osobista, pożyczka biznesowa, pożyczka hipoteczna i wiele innych. Jeśli pilnie potrzebujesz usług pożyczkowych, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | [email protected] | lub wyślij SMS-a na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819 | i uzyskaj pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.