Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski startup Bookero dostarcza system rezerwacji online. Dzięki akceleratorowi Brasilesia będzie działać za granicą

Startup Bookero

Polski startup Bookero, który dostarcza system rezerwacji online, stawia na ekspansję zagraniczną w… Brazylii. Umożliwi mu to akcelerator Brasilesia, skierowany zarówno do polskich jak i brazylijskich startupów.

Firma Bookero dostarcza na polskim rynku system rezerwacji online. Jeszcze kilka miesięcy temu polski startup nawiązał współpracę z Google, dzięki czemu firmy korzystające z Bookero zyskują przycisk „zarezerwuj” wyświetlający się w wyszukiwarkach Google oraz na Mapach. Teraz polska firma poinformowała o ekspansji zagranicznej. Jako kierunek obrała Brazylię, dzięki współpracy z akcelatorem Brasilesia.

„Brazylia to jeden z największych rynków konsumenckich na świecie. Ekspansja tam to ogromna szansa na dotarcie z naszym systemem rezerwacji do milionów tamtejszych użytkowników” – mówi Paweł Nowakowski, założyciel i CEO Bookero.

Bookero dostało się do kolejnego etapu, dzięki czemu weźmie udział w 3-miesięcznym szkoleniu. Jak informuje startup, będą to m.in. lekcje budowania skalowalnych międzynarodowych startupów, odkrywanie nowych rynków i klientów oraz pozyskiwanie kapitału od funduszy VC. Na koniec wszystkie firmy czeka prezentacja na Demo Day przed polskimi oraz brazylijskimi inwestorami, a na zwycięzcy będą mogli liczyć na pełne wsparcie przy ekspansji zagranicznej.

Warto przeczytać: Pigułka wspierana sztuczną inteligencją zamiast endoskopii. Polski startup BioCam idzie po kolejne finansowanie

Czym jest Bookero?

Często korzystamy z aplikacji, nie wiedząc, że są to polskie pomysły. Bookero stworzyło system rezerwacji online, skierowany głównie do firm z branży usługowej. Na myśl może przyjść inna, polska aplikacja umożliwiają rezerwację fryzjera czy kosmetyczki, jakim jest Booksy. W Bookero natomiast można zarezerwować również stolik w restauracji, domek na wyjazd czy escape room na weekend w mieście.

„System może być z powodzeniem wykorzystywany w wielu formach działalności m.in. restauracjach, zakładach fryzjerskich czy też kosmetycznych, gabinetach lekarskich, usługach spa czy escape room’ach. Bookero obsługuje zarówno rezerwacje pojedyncze, jak i grupowe, system można zatem również wykorzystać przy rezerwacjach na warsztaty lub konferencje (…)” – czytamy na stronie Bookero.

Polski startup niedawno pochwalił się liczbami. W porównaniu z 2022 rokiem, Bookero zwiększyło przychody o 27%, natomiast liczba użytkowników wzrosła o 38%. Miesięczna liczba rezerwacji przez system dochodzi do 250 tys. Firma, która jest zainteresowana systemem rezerwacji online może przez 14 dni skorzystać z bezpłatnej wersji aplikacji. Następnie, Bookero oferuje 3 płatne pakiety do wyboru:

  • Basic (12,90 zł),
  • Standard (39,90 zł),
  • Premium (69,90 zł).

Startup został założony przez trzy osoby, które wcześniej zdobywały doświadczenie w usługach gastronomicznych. Zdecydowali się oni stworzyć innowacyjny system umożliwiający dokonywanie rezerwacji online. Po kilku latach Bookero nawiązało współpracę z Google, dzięki czemu firmy zyskały nowy kanał interakcji z klientem.

Bookero na rynku brazylijskim

Polski startup dostał się do kolejnego etapu akcelatora Brasilesia, dzięki czemu weźmie udział w 3-miesięcznym programie szkoleniowym. Umożliwi to Bookero działanie na rynku brazylijskim. Paweł Nowakowski, prezes Bookero, podkreśla, że jest to duża szansa dla jego firmy i wspomina o innych polskich startupach Przykładowo aplikacja znanylekarz.pl działa już w Brazylii pod nazwą Doctoralia.

Warto wspomnieć, że akcelator Brasilesia jest inicjatywą organizacji biznesowych oraz edukacyjnych z Polski i Brazylii. Ma on na celu dostarczanie wsparcia i odpowiednich narzędzi startupom, aby ułatwić ekspansję zagraniczną.

Warto przeczytać: Ukraińskie startupy pozyskują finansowanie i są zdeterminowane do dalszego rozwoju. Pomimo trwającej wojny

Źródło grafiki: Bookero

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.