Ponad miliard złotych czeka na innowacyjne pomysły

Wystartował konkurs „Szybka Ścieżka”, gdzie na innowacyjne projekty czekać będzie dofinansowanie warte 1,2 mld zł. Z dofinansowania mogą skorzystać małe oraz średnie przedsiębiorstwa.

Fot. Shutterstock/ rsooll

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poinformowało o starcie konkursu „Szybka Ścieżka” dla przedsiębiorców. Składa się on z czterech rund. W pierwszej i drugiej będzie można powalczyć o środki na rozwój innowacyjnych projektów realizowanych przez duże przedsiębiorstwa oraz konsorcja. Natomiast dla małych i średnich przedsiębiorców przewidziana została z kolei III i IV runda. To także dla niech najwięcej zostało zarezerwowanych środków, łącznie 800 mln zł.

Runda

Pula środków

I 300 mln zł
II 100 mln zł
III 500 mln zł
IV 300 mln zł
Źródło: Opracowanie własne MamBiznes.pl

Wnioskodawcy aplikujący w konkursach NCBR mogą ponadto liczyć na większe niż dotąd wsparcie ze strony ekspertów Centrum. W procesie oceny wniosku każdy z nich będzie miał szansę otrzymać bardziej szczegółowe rekomendacje dotyczące projektu. Będzie też mógł poprawić wniosek, czego dotychczas nie mógł zrobić.

W konkursie nie ma ograniczeń tematycznych poza wymogiem, żeby projekty B+R wpisywały się w jedną z Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS). Szybka Ścieżka skierowana jest do regionów słabiej rozwiniętych, co w praktyce oznacza wszystkie województwa poza mazowieckim.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*