MamBiznes.pl

Dotacje w styczniu dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Lista dostępnych programów

Pobieranie danych ...

Dotacje na rozwój, poprawę kompetencji, badania w firmie, Eurogranty czy Platformy Startowe dla młodych, perspektywicznych start-upów. Wszystko to dostępne jest w styczniu dla osób prowadzących działalność gospodarczą lub dopiero myślących o przejściu na swoim. Nowy rok wita osoby przedsiębiorcze pokaźną listą projektów realizowanych przez PARP. 

Fot. FORUM/ Szymon Laszewski

W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy pierwszą część zestawienia programów i inicjatyw skierowanych do obecnych i przyszłych przedsiębiorców w styczniu. W zestawieniu znalazły się takie programy jak: Wzór na konkurencję. Badanie na rynek czy Kompetencje sektorów. Dziś zapraszamy do lektury drugiej części listy styczniowej oferty Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Platforma startowa: Wschodni Akcelerator Biznesu

Cel finansowania

Rozwinięcie Twojego pomysłu w innowacyjny produkt bądź usługę we współpracy z ekspertami

Kto może ubiegać się o dofinansowanie

Każdy pomysłodawca (zespół pomysłodawców), który założy działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie

Wsparciem jest program inkubacji, który składa się z dwóch rodzajów usług – podstawowych i specjalistycznych. Usługi specjalistyczne dotyczą specyficznych potrzeb technologicznych i biznesowych poszczególnych startupów. Nie są ograniczone zamkniętym katalogiem, w związku z czym startup ma szansę otrzymać szyte na miarę usługi. W wyniku tego procesu powstać powinien prototyp i model biznesowy przedsięwzięcia.

Jak przebiega inkubacja?

Inkubacja to okres intensywnej pracy nad rozwinięciem swojego pomysłu do fazy MVP. We Wschodnim Akceleratorze Biznesu podzielona jest na kilka etapów:

Po zakończonym procesie, Manager Inkubacji przygotuje raport z inkubacji. Raport ten jest zapisem historii rozwoju startupu od rozpoczęcia inkubacji do jej końca oraz postępów, jakie zostały wykonane przez zespół.

Platforma nie przekazuje środków finansowych startupom. Te możesz otrzymać po przejściu procesu inkubacji w działaniu „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”.

Terminarz:

Start składania wniosków – 2 stycznia 2019

Koniec przyjmowania wniosków – 31 stycznia 2021

Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej

 Cel finansowania: Rozwój w makroregionie Polski Wschodniej działalności biznesowej przedsiębiorstw typu startup, gotowych do wejścia na rynek z produktem przygotowanym w ramach poddziałania 1.1.1 POPW Platformy startowe dla nowych pomysłów.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie

Mikro i mali przedsiębiorcy, którzy:

Na co można przeznaczyć dofinansowanie

 Maksymalne dofinansowanie: 1 000 000 zł

Wkład własny: minimum 15%

Miejsce realizacji projektu: Polska Wschodnia

Zasięg terytorialny projektu: Polska i zagranica

Dla kogo: Mikro i małe przedsiębiorstwa

Terminarz:

Ogłoszenie konkursu – 27 czerwca 2019

Start składania wniosków – 31 lipca 2019

Koniec przyjmowania wniosków – 30 grudnia 2021

Kompetencje dla sektorów zadanie Covid-19 – oferta dla przedsiębiorców

Cel finansowania: Dofinansowanie wsparcia mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w obszarze szkoleń i doradztwa wynikające z wdrażania rekomendacji Rad Sektorowych mających na celu zapobieganie negatywnym skutkom pandemii Covid-19.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie

Mikro-, małe, średnie i duże* przedsiębiorstwa:

Wsparcie kierowane jest do przedsiębiorstw działających wyłącznie w branżach: finansowej, IT, motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, odzysku materiałowego surowców, żywności wysokiej jakości, komunikacji marketingowej, telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji , chemicznej , przemysłu lotniczo-kosmicznego, handlu oraz usług rozwojowych i dotyczy tematyki określonej przez Rady Sektorowe ds. Kompetencji.

*W ramach projektu istnieje możliwość objęcia wsparciem dużych przedsiębiorstw, jednak dotyczy to wyłącznie sektorów przemysłowych (związany z reindustrializacją) tj. IT (PKD J.62 -Działalność związana z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność powiązana), motoryzacyjnego (PKD C.29 -Produkcja pojazdów samochodowych, przyczep i naczep, z wyłączeniem motocykli; Inne rodzaje działalności związane z produkcją, handlem, dystrybucją oraz naprawą pojazdów samochodowych i motocykli; z uwzględnieniem obszaru elektromobilności określonego PKD 27.11, 27.12, 27.20, 27.90 oraz e-busów i samochodów elektrycznych),  odzysku materiałowego surowców (PKD 38 -Działalność związana ze zbieraniem, przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów; odzysk surowców), żywności wysokiej jakości (PKD 10 -Produkcja artykułów spożywczych, za wyjątkiem PKD 10.9 Produkcja gotowych paszy i karmy dla zwierząt), chemicznego (PKD 21 -Produkcja podstawowych substancji farmaceutycznych oraz leków i pozostałych wyrobów farmaceutycznych) oraz lotniczo-kosmicznego (PKD 30.3 -Produkcja statków powietrznych, statków kosmicznych i podobnych maszyn).

Na co można przeznaczyć dofinansowanie

Usługi rozwojowe, z których może skorzystać przedsiębiorstwo w ramach zadania COVID-19, to takie, które zawarte zostały w nadzwyczajnych rekomendacjach Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Usługi rozwojowe świadczone są co do zasady za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych.

Wkład własny: minimum 20%

Miejsce realizacji projektu: Polska

Dla kogo: MMŚP z możliwością udziału dużych przedsiębiorstw

Terminarz:

Start składania wniosków – 22 września 2020

Koniec przyjmowania wniosków – 12 marca 2021

Przeczytaj także:

Sprawdź także,  jakie oferty kredytów firmowych przygotowały banki.

Pobieranie danych ...